VOD

Gdzie się podziały filmy z Netflixa? Ponownie zaproszę Was na Amazon Prime Video

Konrad Kozłowski
Gdzie się podziały filmy z Netflixa? Ponownie zaproszę Was na Amazon Prime Video
20

Co się stało z filmami, które zniknęły z Netflixa? Nie wszystkie, ale spora część zawitała do bezpośredniej konkurencji, czyli serwisu VOD od Amazonu. Prime Video zyskuje na znaczeniu - jest dostępny na coraz większej liczbie urządzeń, a oferta filmów i seriali jest nieustannie rozbudowywana.

Końcówka 2017 roku nie przyniosła nam zbyt dobrych wieści - oferta Netflix uszczupliła się o około 50 filmowych pozycji, a za kilka dni, bo już w ten piątek, zniknie sporo kolejnych. W sumie uzbierało się ich aż ponad 200 i choć byłem dobrej myśli, sądząc że to tylko tymczasowy brak ważności stosownych umów to jednak wygląda na to, że Netflix wcale nie odzyska większości utraconych tytułów. Spora część z nich już zawitała do katalogu Amazon Prime Video, a także do Showmaxa.

Miłe niespodzianki na Amazon Prime Video

Nowości na styczeń w Showmax już znamy, dlatego teraz przyjrzymy się ofercie Prime Video, która być może nie jest tak ekscytująca jak zapowiedzi pozostałych serwisów, ale zdecydowanie godna uwagi. Pojawienie się Friends (Przyjaciele) w Netflix wywołało niemałe zadowolenie, a w międzyczasie VOD Amazonu uzbroiło się w Seinfelda, Parks and recreation, Community oraz Dwóch i pół - każdy z seriali posiada polskie napisy. Dla fanów The Walking Dead mam też dobrą wiadomość - jeśli przegapiliście tę informację, to obydwa sezony spin-offu Fear of the Walking Dead znajdziecie właśnie na Prime Video.

Zniknięcie z Netlix wielu filmów, do których z przyjemnością powracaliście lub które chcieliście nadrobić w odpowiednim momencie, wcale nie oznacza że będziecie musieli o nich zapomnieć. Oczywiście nie wszystkie, ale spora część niedostępnych już teraz na Netfliksie tytułów pojawia się w Prime Video. Bękarty wojny, Dzień świstaka, Człowiek w ogniu, Liberator, Podziemny krąg, Negocjator, Lustra i wiele innych. Największa "czystka" dopiero przed nami, dlatego w piątek ponownie sprawdzimy, które tytuły po zniknięciu z Netflix będzie można oglądać na Prime Video.

Coraz więcej urządzeń, gdzie można oglądać Prime Video

Amazon zrobił w ostatnim czasie naprawdę sporo, by przekonać użytkowników do rozpoczęcia subskrybcji. Do najważniejszych wydarzeń, oprócz poszerzania oferty i dodawania polskich napisów oraz polskich ścieżek dźwiękowych, na pewno należy pojawienie się aplikacji Prime Video na Android TV oraz Apple TV. W przypadku pierwszej z platform, aplikacja była dostępna tylko dla wybranych urządzeń - Nvidia Shield TV oraz telewizory Sony - i dopiero teraz można ją pobrać bezpośrednio z Google Play na innych przystawkach oraz smart TV. Zakopanie topora wojennego między Apple i Amazonem uczyniło Apple TV jedną z najlepszych propozycji, gdyż oprócz Prime Video dostępne są już Netflix, Showmax i HBO Go, a także sklep iTunes, gdzie można kupować i wypożyczać filmy, także w 4K.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu