31

„Miss Sherlock”, czyli damskie wcielenie genialnego detektywa od Hulu i HBO

Wiosną swoją premierę będzie mieć serial "Miss Sherlock" będący efektem współpracy HBO Asia oraz japońskiego Hulu. Szanse na pojawienie się tej produkcji w Polsce są raczej nikłe, a wielka szkoda, bo to może być jedna z ciekawszych interpretacji przygód genialnego detektywa.

Gdy w 2010 roku BBC zaprezentowało swojego „Sherlocka” wiele osób nie było przekonanych do nowoczesnej wersji Holmesa. Ostatecznie serial stał się globalnym hitem, a ukazujące się co 3-4 lata tylko 3-odcinkowe wzbudzają niesamowite emocje. „Elementary”, czyli propozycja stacji CBS, przeniosło Sherlocka do Nowego Jorku, a doktora Johna Watsona zastąpiono panią doktor Jane Watson. Serial ma zupełnie inny charakter, niż produkcja BBC – oprócz kilku głównych wątków, do których powracamy nieregularnie, „Elementary” to raczej typowy procedural z genialnym detektywem w centrum wydarzeń. Mimo wszystko ogląda się go naprawdę przyjemnie.

„Sherlock” (3 sezony) i „Elementary” (5 sezonów) możecie obejrzeć na Netflix.

Zobacz też: Serial Sherlock — wszystko co musisz wiedzieć

Miss Sherlock – liczę, że HBO Polska zainteresuje się tą produkcją

Japończycy postanowili jednak zrobić to po swojemu. Na kwiecień tego roku HBO Asia zaplanowało w ponad 20 krajach premierę nowej serii „Miss Sherlock”, która będzie oparta o dokonania Arthura Conan Doyle’a, lecz obydwie główne postacie będą kobietami. Wydarzenia rozgrywają się we współczesnym Tokio, a akcja skupi się na Dr. Wato Tachibana będącej chirurgiem, która powraca z wolontariatu z Syrii oraz Sarze Shelly Futaba (tytułowa Miss Sherlock) rozwiązującej absurdalne i najtrudniejsze sprawy występując w roli konsultanta policyjnego.

Serial ma liczyć 8 odcinków i jest efektem współpracy japońskiego Hulu oraz azjatyckiego oddziału HBO. Czy to zwiększa szanse na sprowadzenie tej serii do Polski? Bardzo na to liczę.