Ebook

Empik Go teraz dostępny także na czytniki Amazon Kindle

Kamil Świtalski
Empik Go teraz dostępny także na czytniki Amazon Kindle
15

Doczekaliśmy się! Nareszcie na czytnikach Amazon Kindle można skorzystać z abonamentu Empik Go - póki co, w wersji beta. Jak to działa w praktyce?

Czytniki Kindle od dawna przegrywały w jednej kwestii z tymi androidowymi: dostępnością rozmaitych usług. Związane jest to z całą infrastrukturą i sposobem działania czytników, których lwia część użytkowników na całym świecie kupuje książki zabezpieczone DRM. W Polsce przyjął się zupełnie inny sposób dystrybucji - ale mając Kindle'a trzeba było pogodzić się z brakiem dostępu do usług takich jak Legimi czy Empik Go. Ci pierwsi już jakiś czas temu ruszyli z abonamentowym dostępem na Kindle, a teraz przyszedł czas na Empik Go.

Abonament z książkami Empik Go teraz dostępny także na czytniki Amazon Kindle

Jeżeli śledzicie rynek abonamentów, to prawdopodobnie wielokrotnie trafiliście już na informacje o abonamencie Empik Go. Po jednorazowej opłacie miesięcznej (39,99) użytkownicy zyskują dostęp do tysięcy e-booków i audiobooków, a każdy może liczyć na siedmiodniowy, darmowy, okres próbny by przetestować usługę. Książki, komiksy, podcasty, słuchowiska - i to na każdy temat. Teraz nareszcie nie trzeba czytać na czytnikach Inkbook i Pocketbook, smartfonach czy tabletach — bo wszystko dostępne jest również na najpopularniejszych lokalnie urządzeniach do pochłaniania e-booków, czyli urządzeń Amazon Kindle. W praktyce działa to analogicznie do Legimi: nie obejdzie się bez aplikacji na komputer i synchronizacji z nią raz w miesiącu. Ponadto każdy użytkownik Empik Go czytający na Kindle'u musi liczyć się z limitem: maksymalnie może wysłać na czytnik 10 e-booków w miesiącu. Warto jednak mieć na uwadze, że póki co jest to wersja testowa - jeżeli więc traficie na jakieś błędy / problemy, warto to zgłaszać. Ekipa wciąż pracuje nad dopięciem wszystkiego na ostatni guzik przed oficjalnym startem finalnej wersji.

Dowiedz się więcej: Empik Go Kindle

Obecnie z abonamentu Empik Go można korzystać w sumie na trzech urządzeniach: jednym Kindle'u i dwóch dowolnych. Niestety, smutna wieść jest taka, że na tę chwilę wspomniana aplikacja dostępna jest wyłącznie na komputer z systemem Microsoft Windows (7 lub nowszym) — wariant na MacOS jest w przygotowaniu i ma pojawić się wkrótce.

Więcej informacji (oraz link do pobrania aplikacji) na temat Empik Go na czytnikach Kindle znajdziecie na oficjalnej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu