Motoryzacja

Volkswagen prezentuje naszpikowanego technologiami e-Golfa 2017 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Volkswagen prezentuje naszpikowanego technologiami e-Golfa 2017 [prasówka]
8

Podczas targów Auto Show w Los Angeles firma Volkswagen zaprezentowała nową wersję e-Golfa na 2017 rok. Samochód ma nie tylko być samochodem elektrycznym ale też wypełnionym technologiami.

Volkswagen e-Golf 2017

Wersja 2017 w pełni elektrycznego Golfa będzie charakteryzować się odświeżonym designem. Z przodu i z tyłu zastosowano reflektory LED, a także zmieniono kształt zderzaków. Zastosowanie znajdzie tutaj również pojemniejsza bateria. Ogniwo 35,8 kWh ma umożliwić zasięg rzędu 124 mil (to o 41 mil więcej niż w przypadku modelu 2016). Poprawiono też osiągi. Nowy e-Golf ma przyśpieszać do setki w 9,6 sekundy. Największym atutem auta będą jednak zastosowane wewnątrz technologie. Znajdziemy tutaj adaptacyjną regulację prędkości jazdy, ostrzeżenie przed potencjalną kolizją, autonomiczne hamowanie, asystenta pasa ruchu, asystenta parkowania, a także monitorowanie miejsc parkingowych. Wewnątrz zastosowanie znajdzie natomiast 12,3-calowy panel z licznikami oraz 9,2-calowy wyświetlacz służący do sterowania dostępnymi funkcjami.

Warner Bros przejmuje Machinimę

Machinima, internetowy twórca materiałów wideo z 12 mln subskrybentów na YouTube i 220 tys. na Twitchu staje się właśnością Warner Bros. Firma była znana głównie z produkcji powiązanych w jakimś stopniu z uniwersum DC, Mortal Kombat czy Street Fighterem. Swego czasu doczekała się również inwestycji m.in. ze strony Google'a. Teraz wszystkie tworzone przez nią treści będą należały do At&T, które jest właścicielem spółki Time Warner, do której należy Warner Bros.

Android 7.0 dla HTC 10 prawie gotowy

Jeszcze w tym miesiącu posiadacze HTC 10 mają otrzymać aktualizację, która wprowadzi Androida 7.0. To zaskakujące, że tajwańska firma poradziła sobie z tą kwestią jako pierwsza. Dotąd Android 7.0 był dostępny wyłącznie dla Nexusów i Pixeli. Program beta uruchomił co prawda Huawei, a na rynek trafił LG V20 z domyślnie instalowanym Nougatem. Dotychczas wydane flagowce nie otrzymały jednak jeszcze aktualizacji. Co wprowadzi ona w przypadku HTC 10? Przekonamy się już za kilka dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu