Motoryzacja

Elektryczny crossover Alfa Romeo Brennero będzie produkowany w Polsce

Kamil Pieczonka
Elektryczny crossover Alfa Romeo Brennero będzie produkowany w Polsce
5

Kilka dni temu FCA ogłosiło, że zamierza zainwestować w rozwój fabryki w Tychach, gdzie będą powstawały nowe elektryczne i hybrydowe pojazdy marek Fiat, Jeep oraz Alfa Romeo. Dzisiaj pojawiają się pierwsze plotki o jakie modele może chodzić.

Alfa Romeo Brennero powstanie w Polsce

Tychy to największa w Europie fabryka FCA, która w 2019 roku wyprodukowała ponad 260 000 pojazdów, głównie Fiatów 500. Przyszłość nie była jednak wcale taka jasna, ale wraz z ogłoszeniem nowej inwestycji, wygląda na to, że Tychy jeszcze  długo pozostaną na mapie fabryk koncernu FCA. Spółka do połowy 2022 roku planuje rozpocząć masową produkcję aż trzech nowych zaawansowanych technologicznie modeli samochodów opartych na nowej koncepcji mobilności. Będą one produkowane, wykorzystując najbardziej zaawansowane systemy napędowe, w tym napęd w pełni elektryczny.

I to w zasadzie wszystko co wiemy oficjalnie, ale nie oznacza to, że poza kulisami nie dyskutuje się nad tym jakie dokładnie mogą to być modele. Wiele wskazuje na to, że w przypadku Alfy Romeo będzie to niewielki crossover nazwany Brennero, który powinien zostać zapowiedziany jeszcze w tym roku. Na pewno w Polsce będzie powstawać wersja elektryczna, ale nie jest wykluczone, że Brennero będzie dostępne również z napędem hybrydowym. Pod marką Fiat również będzie produkowany crossover, następca modelu 500X, a pod marką Jeep prawdopodobnie następca modelu Renegade.

Co ciekawe wygląda na to, że FCA może skorzystać z nowej platformy CMP, która należy do PSA. Oba koncerny niedawno się połączyły i stworzyły nowy, pod marką Stellantis. Połączenie zostało zatwierdzone pod koniec zeszłego roku przez organy regulacyjne w Europie i wygląda na to, że nic już nie stanie na drodze ku stworzeniu 4. największego producenta samochodów na świecie. Stellantis będzie właścicielem takich marek jak Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, Citroen oraz Opel.

źródło: Motor1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu