Motoryzacja

Bentley pokazał nowy samochód. Wygląda świetnie i jest…elektryczny

Paweł Winiarski
Bentley pokazał nowy samochód. Wygląda świetnie i jest…elektryczny
3

Elektryczne samochody to przyszłość - pewnie na całkowita przesiadkę z klasycznych silników jeszcze trochę poczekamy, ale coraz więcej firm decyduje się na pokazanie elektrycznej alternatywy. Plotkowano, że zrobi to również Bentley. I pokazał - Bentley EXP12 Speed 6e concept robi wrażenie.

Samochód powstał na bazie modelu EXP 10 Speed 6 - kabriolet został pokazany na salonie samochodowym w Genewie w 2015 roku. Pokazany natomiast w Genewie w tym roku Bentley EXP12 Speed 6e concept to póki co samochód koncepcyjny, choć oczywiście nie jest wykluczone, że za jakiś czas się to zmieni. Dlaczego dwumiejscowy roadster? Jakie parametry silnika elektrycznego, akumulatorów - jakie czasy ładowania, jaki zasięg? Tych informacji firma jeszcze nie zdradziła, a komunikat prasowy jest raczej enigmatyczny.

Na razie zostaje nam podziwianie zdjęć.

Tak, dobrze widzicie. Zamiast lusterek zastosowano kamery, a samochód ma ekran OLED.

I domysły, jak dalej potoczy się ta przygoda z elektryką w przypadku Bentleya. Możemy natomiast spodziewać się hybryd, jak w przypadku modelu Bentayga.

ps. jeśli macie ochotę zobaczyć materiały wideo pokazujące elektryczne EXP 10 Speed 6e, znajdziecie je pod tym linkiem, w galerii wideo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu