Motoryzacja

Volvo V90 Cross Country to nowoczesne, uterenowione kombi – testuje Maciej Pawelec

Tomasz Niechaj
Volvo V90 Cross Country to nowoczesne, uterenowione kombi – testuje Maciej Pawelec
36

Choć Volvo V90 Cross Country to nowy model w gamie szwedzkiej marki, to tak naprawdę jest to następca niezwykle popularnego XC70, dla wielu synonimu uterenowionego kombi. A tego typu auta odznaczają się wyjątkową funkcjonalnością i uniwersalnością. Łączą bowiem pakowność typowych aut kombi z dużym prześwitem i najczęściej sprawnym napędem pozwalającym na znacznie więcej niż po prostu jazdę po nieutwardzonej drodze. Tym razem za kierownicą testowanego samochodu zasiadł Maciej Pawelec, kierowca wyścigowy i instruktor doskonalenia jazdy.

Volvo V90 Cross Country wchodzi na rynek, na którym wydaje się nie ma licznej konkurencji. Audi A6 Allroad i nowy Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain. BMW, Lexus czy Jaguar nie oferują auta tego typu. Niewielu konkurentów nie oznacza, że będzie łatwo. Volvo ma jednak solidne podstawy by śmiało wrócić na ten rynek. Wrócić, bo wcześniejszy model XC70 bardzo dobrze sobie na nim radził. Teraz, gdy V90 Cross Country bazuje na najnowszej technice znanej z S90/V90 i XC90, Volvo podejmuje rękawicę. Czym ma zachęcić?

Przede wszystkim dużym, bo wynoszącym aż 21 cm prześwitem, napędem na cztery koła w standardzie, oszczędnymi silnikami, świetnym wyglądem, wykończeniem klasy premium, a także: najnowszymi rozwiązaniami technicznymi z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji z testu Volvo V90 Cross Country:

Ceny

Cennik Volvo V90 Cross Country rozpoczyna się od 230 tys. zł za całkiem dobrze wyposażone już auto. Warto zauważyć, że V90 CC względem analogicznie wyposażonego V90 jest droższe o zaledwie 8 tys. zł. To naprawdę rozsądna polityka cenowa. Oczywiście, jak przystało na segment premium, doposażając auto bez trudu uda się zwiększyć jego cenę powyżej progu 300 tys. zł. Wciąż jednak nie jest to duża kwota, bo konkurencja tańsza nie jest.

Słowo końcowe

Jeśli jeszcze kilka lat temu ktoś miał wątpliwości, czy Volvo należy do segmentu premium, to obecnie szwedzka marka dostarcza wystarczająco dużo argumentów, by każdy miał pewność, że mamy równorzędnego rywala dla niemieckiej „trójcy”. Po pierwszych testach, Volvo V90 Cross Country daje się poznać jako przemyślany i niezwykle dopracowany samochód. Wyposażono go w pełen pakiet asystentów aktywnie dbających o bezpieczeństwo, jak również zwiększających komfort użytkowania. Auto prezentuje się niebywale okazale, a zasiadając w środku trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z materiałami z najwyższej półki, do tego świetnie spasowanymi. Już niebawem zaprezentujemy Wam pogłębiony test tego samochodu!

Zdjęcia z prezentacji samochodu pochodzą od Volvo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

motoryzacjavolvo