Ciekawostki technologiczne

Tym Kawasaki raczej nie przewieziecie swojej walentynki

PW
Paweł Winiarski
7

Motocykl Kawasaki na łamach Antyweba? Nie, chodzi o kategorię pojazdów, która pojawia się u nas często. Japoński producent motoryzacyjny będzie sprzedawałam na naszym rynku swoje elektryczne deskorolki - Kawasaki Balance Scooter.

Hoverboardów nie trzeba Wam przedstawiać. Mieliśmy kiedyś okazję przetestować tego rodzaju pojazd i bawiliśmy się naprawdę dobrze.

Elektryczne deskorolki niestety nie zapisały się jednak w pamięci ludzi jako fajny gadżet, ale niebezpieczne zabawki - w końcu mówiło się o wybuchach lub samozapłonach tych urządzeń. Dalej uważam, że to przypadłość tanich chińskich sprzętów i mam nadzieję, że markowe urządzenia zatrą to wspomnienie. Takim produktem może okazać się Kawasaki Balance Scooter.

Nowoczesne żyroskopy, zespoły czujników i procesory o dużej mocy obliczeniowej mają zapewniać samoczynną stabilizację deskorolek i sprawić, że sterowanie nimi będzie proste i przyjemne. Jeździki napędzane są przez dwa wydajne silniki elektryczne, a ich zasięg wynosi do 20 kilometrów na jednym ładowaniu. Elektryczna deskorolka Kawasaki powinna poradzić sobie ponadto z wzniesieniem o kącie nachylenia do 30°. Sprzęt ma podobno wysoką odporność na uszkodzenia związane z eksploatacją w terenie, spełnia ponadto wymagania normy IP54 (nie pozwala na wnikanie pyły i kropel wody).

Dystrybucją elektrycznych pojazdów Kawasaki w naszym kraju zajmuje się 4cv Mobile i na chwilę obecną dostępne są trzy modele Balance Scooter. KX-PRO6.5A ma koła o średnicy 6,5 cala, łączna moc silników to 500W (2x 250W), a prędkość maksymalna 15 km/h przy dopuszczalnym obciążeniu do 100 kg. Sprzęt kupicie za 1499 zł.

Większa wersja Kawasaki Balance Scooter KX-PRO8.0A porusza się na kołach o średnicy 8 cali. Ma również mocniejszy napęd - silniki o mocy 700W (2 x 350W) mogą rozpędzić ją do 20 km/h. Maksymalny ciężar jaki może unieść ten model wynosi 120 kg. Sprzęt wyposażony jest również we wskaźnik naładowania baterii. Deskorolka KX-PRO8.0A kosztuje 1699 zł.

Trzeci z modeli,  Kawaski KX-PRO10.0A to największa propozycja japońskiego producenta - ma pompowane koła o średnicy 10 cali. Napędzany jest również silnikiem o mocy 700W (2 x 350W) z taką samą prędkością maksymalną, ale najwyższe dopuszczalne obciążenie dla tej wersji to aż 130 kg. Poziom energii w urządzeniu można w każdej chwili sprawdzić na ledowym wyświetlaczu. Deskorolka KX-PRO10.0A oferowana jest w cenie 1899 zł.

Mam nadzieję, że któryś z modeli trafi do nas do testów i sami sprawdzimy, czy faktycznie jakość wykonania i komfort jazdy są wyższe niż u tańszej, chińskiej konkurencji.

źródło: informacja prasowa

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hoverboardwklejka