Ciekawostki technologiczne

Zdrada na Netfliksie przychodzi tak łatwo

Konrad Kozłowski
Zdrada na Netfliksie przychodzi tak łatwo
14

Wielokrotnie podkreślaliśmy już jaki ogrom danych jaki udaje się zgromadzić Netfliksowi na temat widzów i jak go wykorzystuje.  To dzięki nim powstają specjalne listy najważniejszych, zdaniem serwisu, tytułów dla każdego z nas. Od czasu do czasu Netflix przygotuje także coś innego, bardziej nietuzinkowego. Na przykład statystyki dotyczące zdrady.

Bez obaw. Ntfliksa interesują tylko informacje dotyczące zdrady na Netfliksie. Używając innych słów, chodzi o oszutwo i niewierność partnera, który w tajemnicy przed swoją drugą połówką obejrzy następny odcinek serialu. Część z takich osób nawet nie przyznaje się do występku i jak gdyby nigdy nic ponownie ogląda ten sam epizod z drugą osobą.

Według przeprowadzonego na zlecenie Netfliksa badania wynika, że sytuacja ta dotyczy blisko połowy połączonych węzłem wspólnego streamingu. Dokładnie 46% zapytanych stwierdziło, że zdradziło swoją drugą połówkę na Netfliksie. Po raz pierwszy zjawisko to odnotowano w 2013 roku i od tamtej chwili liczba zdrad wzrosła trzykrotnie, choć coraz więcej osób obiecuje sobie wspólne oglądanie.

Brazylijczycy i Meksykanie - to oni zdradzają najczęściej. Do niewierności przyznało się odpowiednio 57% i 58% par. Możemy być dumni, ponieważ Polska znalazła się w czołówce najwierniejszych, obok Holendrów i Niemców. To właśnie w Królestwie Niderlandów aż 73% zapytanych nigdy nie oszukało swojego partnera. Co najczęściej jest powodem do zdrady? Netflix tłumaczy, że odpowiedź jest bardzo prosta: 58% ankietowanych przyznało, że nie mogło doczekać się wydarzeń z następnego odcinka i poznania dalszej historii, choć 81% wcale nie planowało takiego zachowania. Pokusa okazała się zbyt silna. 65% niewiernych usprawiedliwiło swój występek nieobecnością partnera w domu, a około 50% z nas wcale nie widzi nic złego w Netfliksowej zdradzie.

Dlaczego jednak decydujemy się na wspólne seanse? Przede wszystkim chodzi o spędzenie czasu we dwoje (79,5%), wspólny relaks (69,6%). Dzięki temu pojawiają się nowe tematy do rozmów (45,5%), żartowania (44,2%) i możliwości oberwacji reakcji drugiej osoby na wydarzenia na ekranie (34,2%). Do najczęściej oglądanych należą komedie, dramaty i seriale sci-fi. Wśród tytułów wymienia się: BoJack Horseman, Jak poznałem waszą matkę, Przyjaciół, House of Cards, The Crown, Stranger Things i Star Treka.

Do najczęściej kuszących tytułów należą House of Cards, Kochane kłopoty, Black Mirror oraz Narcos, a także Daredevil. 15% zapytanych stwierdziło, że pokłóciło się z powodu zdrady, a 9% uważa takie postępowanie za gorsze niż typowy romans.

Miejcie się na baczności. Możecie też sprawdzić nasze propozycje filmów na walentynki dostępnych w VOD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu