Ciekawostki technologiczne

Zdrada na Netfliksie przychodzi tak łatwo

Konrad Kozłowski
14

Wielokrotnie podkreślaliśmy już jaki ogrom danych jaki udaje się zgromadzić Netfliksowi na temat widzów i jak go wykorzystuje.  To dzięki nim powstają specjalne listy najważniejszych, zdaniem serwisu, tytułów dla każdego z nas. Od czasu do czasu Netflix przygotuje także coś innego, bardziej nietuzinkowego. Na przykład statystyki dotyczące zdrady.

Bez obaw. Ntfliksa interesują tylko informacje dotyczące zdrady na Netfliksie. Używając innych słów, chodzi o oszutwo i niewierność partnera, który w tajemnicy przed swoją drugą połówką obejrzy następny odcinek serialu. Część z takich osób nawet nie przyznaje się do występku i jak gdyby nigdy nic ponownie ogląda ten sam epizod z drugą osobą.

Według przeprowadzonego na zlecenie Netfliksa badania wynika, że sytuacja ta dotyczy blisko połowy połączonych węzłem wspólnego streamingu. Dokładnie 46% zapytanych stwierdziło, że zdradziło swoją drugą połówkę na Netfliksie. Po raz pierwszy zjawisko to odnotowano w 2013 roku i od tamtej chwili liczba zdrad wzrosła trzykrotnie, choć coraz więcej osób obiecuje sobie wspólne oglądanie.

Brazylijczycy i Meksykanie - to oni zdradzają najczęściej. Do niewierności przyznało się odpowiednio 57% i 58% par. Możemy być dumni, ponieważ Polska znalazła się w czołówce najwierniejszych, obok Holendrów i Niemców. To właśnie w Królestwie Niderlandów aż 73% zapytanych nigdy nie oszukało swojego partnera. Co najczęściej jest powodem do zdrady? Netflix tłumaczy, że odpowiedź jest bardzo prosta: 58% ankietowanych przyznało, że nie mogło doczekać się wydarzeń z następnego odcinka i poznania dalszej historii, choć 81% wcale nie planowało takiego zachowania. Pokusa okazała się zbyt silna. 65% niewiernych usprawiedliwiło swój występek nieobecnością partnera w domu, a około 50% z nas wcale nie widzi nic złego w Netfliksowej zdradzie.

Dlaczego jednak decydujemy się na wspólne seanse? Przede wszystkim chodzi o spędzenie czasu we dwoje (79,5%), wspólny relaks (69,6%). Dzięki temu pojawiają się nowe tematy do rozmów (45,5%), żartowania (44,2%) i możliwości oberwacji reakcji drugiej osoby na wydarzenia na ekranie (34,2%). Do najczęściej oglądanych należą komedie, dramaty i seriale sci-fi. Wśród tytułów wymienia się: BoJack Horseman, Jak poznałem waszą matkę, Przyjaciół, House of Cards, The Crown, Stranger Things i Star Treka.

Do najczęściej kuszących tytułów należą House of Cards, Kochane kłopoty, Black Mirror oraz Narcos, a także Daredevil. 15% zapytanych stwierdziło, że pokłóciło się z powodu zdrady, a 9% uważa takie postępowanie za gorsze niż typowy romans.

Miejcie się na baczności. Możecie też sprawdzić nasze propozycje filmów na walentynki dostępnych w VOD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu