E-sport

Ekstraklasa i Lagardere Sports wkraczają w esport

Artur Janczak
Ekstraklasa i Lagardere Sports wkraczają w esport
0

Ekstraklasa dostrzegła potencjał drzemiący w esporcie. Już w zeszłym roku wykonała pierwsze kroki organizując turniej EKSTRAKLASA CUP 17 wraz z EA ESPORTS. Impreza okazała się dużym sukcesem, kolejna edycja w drodze, a apetyt rośnie. Dlatego też wspomniany podmiot wykonał kolejny krok w postaci listu intencyjnego wraz z Lagardere Sports Poland. Taka decyzja ma na celu stworzyć w przyszłości esportową ligę piłki nożnej z udziałem gry FIFA.

Prezes zarządu Ekstraklasy, Marcin Animucki, widzi potencjał esportu. Chce do całej inicjatywy podejść bardzo profesjonalnie. Promocja ligi za sprawą wirtualnych rozgrywek wydaje się strzałem w dziesiątkę. Stąd też pomysł na partnerstwo ze światowym graczem, mającym doświadczenie na tym polu. Ich wspólne dzieło ma być atrakcyjne dla wszystkich. Mowa tutaj zarówno o klubach i kibicach, ale także sponsorach, reklamodawcach i nadawcach.

Esportowa Ekstraklasa to odpowiedź na najnowsze trendy w marketingu sportowym i na zmianę w sposobie konsumowania mediów. Wspólnie z Ekstraklasą pracujemy nad autorskim formatem ligi łączącej świat piłki nożnej i esportu – nie tylko czerpiemy najlepsze wzorce z już istniejących tego typu projektów we Francji, w Holandii, czy w Australii, ale bierzemy też pod uwagę specyfikę lokalnego rynku i różne potrzeby wszystkich grup interesariuszy związanych z Ekstraklasą. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że ten projekt to brakujący element polskiego esportu — powiedział prezes zarządu Lagardere Sports Poland, Andrzej Placzyński.

Obydwie firmy będą wspólnie pracować nad stworzeniem zawodów esportowych, a także modelu funkcjonowania ligi piłkarskiej, na najwyższym poziomie. Rozgrywki LOTTO Ekstraklasy występują już w dwóch popularnych seriach — Football Manager i FIFA. Druga produkcja od 2013 roku posiada licencję na obecność polskiej ligi oraz grających w niej klubów. Obecna umowa obowiązuje od sezonu 2017/18 i będzie ważna aż do 2020/21.

Cały projekt Esportowej Ekstraklasy wydaje się być interesującą inicjatywą, którą będzie nadzorował polski oddział Lagardere Sports. Jego funkcjonowanie ma bazować na najlepszych wzorcach znanych z zagranicy. Wielu szczegółów nie podano, ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to esport w naszym kraju będzie miał kolejny powód do dumy. Obecne ogłoszenie mówi, że pierwsze rozgrywki miałyby wystartować jeszcze w tym roku. Miejmy nadzieję, że tak się stanie. Z zainteresowaniem będziemy się przyglądać rozwojowi tego projektu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu