Telewizja

Dołączamy do elity! Od tego weekendu mecze Lotto Ekstraklasy dostępne w 4K w nc+! [plan transmisji]

Konrad Kozłowski
Dołączamy do elity! Od tego weekendu mecze Lotto Ekstraklasy dostępne w 4K w nc+! [plan transmisji]
8

Platforma nc+ ogłosiła plany transmisji z boisk Ekstraklasy na najbliższe kolejki - w tych planach uwzględniono już kompletną nowość, czyli emisję spotkań w rozdzielczości 4K, które wystartują wraz z najbliższą kolejką.

Doniesienia o zakupie przez Ekstraklasę wozu transmisyjnego zgodnego z wymaganiami przeprowadzania relacji w rozdzielczości 4K nareszcie znalazły odzwierciedlenie w planach realizacji relacji z boisk polskiej ligi. Platforma nc+ zapowiedziała dziś, że z każdej kolejki Ekstraklasy, począwszy od najbliższej, która będzie rozgrywana w ten weekend, w rozdzielczości 4K transmitowane będą trzy spotkania. Co więcej, oprócz 4K zapowiedziano wsparcie dla HDR, prawdopodobnie w standardzie HLG, którego użyto przy serialu "Kruk", który był pierwszą produkcją Canal+ w 4K. Teraz emitowany jest drugi serial pt. "Nielegalni".

W ofercie Canal+ można było do tej pory znaleźć transmisje w 4K z boisk Premier League (te nadal są realizowane) oraz piłkarskiej Ligi Mistrzów, aczkolwiek prawa do Champions League przejął Cyfrowy Polsat. Mowa więc przede wszystkim o zakupie sygnału 4K, który był przekazywany do polskich widzów, ale jeśli sądzicie,  że na antenie Canal+ nie znalazła się żadna autorska relacja w 4K, to jesteście w błędzie, ponieważ udało się to przy okazji pierwszego turnieju z cyklu Grand Prix, czyli indywidualnych mistrzostw świata na żużlu, który rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kwestie techniczne? Przyjrzyjmy się im: "Producentem sygnału telewizyjnego w 4K HDR będzie Ekstraklasa Live Park. Transmisje będą realizowane za pomocą pierwszego w Polsce wozu transmisyjnego pracującego w standardzie 4K HDR, z wykorzystaniem 19 kamer Grass Valley, w tym 2 Super Slow Motion i 1 Ultra Slow Motion oraz systemu powtórkowego EVS VIA." 

Czytaj też: Tak wygląda mecz w 4K - ja nie chcę powrotu do "zwykłej telewizji"

Jakie mecze będzie można obejrzeć na kanale Canal+ 4K Ultra HD? Oto pełna lista spotkań Ekstraklasy, które zobaczymy w 4K:

16 kolejka

24/11 18:00 Lech Poznań – Wisła Płock

25/11 18:00 Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

17 kolejka

30/11 20:30 Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia

01/12 20:30 Legia Warszawa – Korona Kielce

02/12 18:00 Cracovia – Lech Poznań

18 kolejka

07/12 20:30 Lech Poznań – Śląsk Wrocław

08/12 20:30 Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

09/12 18:00 Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

19 kolejka

14/12 20:30 Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin

15/12 20:30 Legia Warszawa – Piast Gliwice

16/12 18:00 Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań

Działania nc+ w ostatnim czasie to przede wszystkim ofensywa w treści 4K - podpisano umowy z NBCUniversal oraz 20th Century Fox - a także nowa oferta z dodatkowymi kanałami za darmo przy zakupie pakietu Canal+.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu