Felietony

Ecoosystem prawie miesiąc po starcie - dobrze nie jest.

Grzegorz Marczak
Ecoosystem prawie miesiąc po starcie - dobrze nie jest.
20

Odwiedziłem dzisiaj stronę serwisu Ecoosystem, przypomnę, że jest to zwycięzca w głosowaniu publiczności podczas konkursu startupów Democamp. O co chodzi w Ecoosystem już pisałem, dlatego przejdę od razu do meritum. W chwili obecnej serwis który miał budować ekosystem wokół młodych przedsiębiorcó...

Odwiedziłem dzisiaj stronę serwisu Ecoosystem, przypomnę, że jest to zwycięzca w głosowaniu publiczności podczas konkursu startupów Democamp. O co chodzi w Ecoosystem już pisałem, dlatego przejdę od razu do meritum.

W chwili obecnej serwis który miał budować ekosystem wokół młodych przedsiębiorców jest martwy - albo przynajmniej na taki wygląda. Statyczna strona główna na której nic się nie zmienia buduje wrażenie jakby w środku nic się nie działa. Niestety po przeklinaniu przez główne sekcje serwisu lepiej nie jest. Mamy dodane 3 projekty, 0 wyzwań, 3 zasoby, 0 ogłoszeń o pracę i jedną organizację. W Ecoosystem zarejestrowało się do tej pory kilkadziesiąt osób ale nie mają one absolutnie żadnej możliwości na jakąkolwiek interakcje.

Na blogu twórców pojawiają się coraz to nowsze pomysły na to czym tak naprawdę powinien być ich produkt. Teraz chcą oni skupić się głównie na projektach i badają opinię na temat płatnych rejestracji (czego pewnie nie wprowadzą bo przy tym stanie rzeczy był by to utopijny pomysł). Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony tym, że zaledwie miesiąc po starcie myślą o tak drastycznych zmianach koncepcji całego portalu.


schemat nowego ecoostystemu?

Odnoszę wrażenie, że twórcy idei, trochę błądzą w swoich planach. Na ich miejscu skupił bym się na uzupełnieniu pusty portal o treści, zmianę statycznej strony głównej i koniecznie dodanie krótkich i zwięzłych opisów do czego są poszczególne sekcje serwisu (nikomu nie chce się czytać wypracowania aby zrozumieć o co w danym miejscu chodzi).

To jednak dopiero początek, należy w jakiś sposób pokazać dlaczego to miejsce ma być lepsze dla młodych przedsiębiorców niż chociażby grupy dyskusyjne na goldenline (w końcu wszystko zmierza do nawiązywania nowych kontaktów)

Zaprzestał bym też chwilowo poprawiania funkcjonalności serwisu i skupiła się na łatwych rozwiązaniach pozwalających na komunikację między użytkownikami (grupy google, jakieś proste forum itp).

Nadal trzymam kciuki za ten projekt ale co do jego przyszłości nie jestem już tak bardzo optymistyczny - mam nadzieję, że ekipa tworząca ecoosystem mile mnie zaskoczy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

democamp