Ciekawe strony

eBaum's World sprzedany za $15 milionów

Grzegorz Marczak
eBaum's World sprzedany za $15 milionów
3

Kolejny zagadkowy dla mnie serwis (nigdy wcześniej o nim nie słyszałem) z filmami, zdjęciami i dowcipami (?), został sprzedany za $15 milionów dolarów (dodatkowe $17 milionów zostanie wypłacone jeśli w przeciągu kilku lat zostaną osiągnięte założone cele). Co ciekawe zakup ten nie wydaje się mało...

Kolejny zagadkowy dla mnie serwis (nigdy wcześniej o nim nie słyszałem) z filmami, zdjęciami i dowcipami (?), został sprzedany za $15 milionów dolarów (dodatkowe $17 milionów zostanie wypłacone jeśli w przeciągu kilku lat zostaną osiągnięte założone cele).

Co ciekawe zakup ten nie wydaje się mało racjonalny. Serwis w 2006 osiągnął dochody przekraczające 5 milionów dolarów. Został założony w 1998 roku i był chyba jednym z pierwszych serwisów "video" w internecie.Jak widać nie zawsze "kto pierwszy ten lepszy" - powstały dużo później Youtube został sprzedany za 1,6 miliarda dolarów. Widocznie eBaum's przegapił jakąś szansę lub jego autorzy nie do końca mieli jasną wizję co do przyszłości.

Sytuacja z Ebaum's World przypomina mi nieco sytuację z Patrz.pl - jako jeden z pierwszych serwisów udostępniających i dających możliwość wgrywania filmów był przez moment liderem na polskim rynku.

Niestety patrz za długo czekało (podobno były dość atrakcyjne propozycje kupna) z decyzją co dalej robić i powstały wrzuty, smogi i inne serwisy, które skutecznie spowolniły (i wręcz zatrzymały) rozwój patrz.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu