E-sport

E-sport z transmisjami na żywo na Twitterze! Będą też dedykowane programy live

Grzegorz Marczak
1

Twitter ogłosił rozpoczęcie współpracy z liderami wśród firm e-sportowych, ESL oraz DreamHack, na mocy której będzie transmitował na żywo e-sportowe wydarzenia i oryginalne treści w 2017 roku. Ponad piętnaście różnych turniejów (m.in. ESL One, Intel Extreme Masters oraz DreamHack) będzie streamowanych na żywo na całym świecie na Twitterze.

Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017 będzie pierwszym turniejem transmitowanym na żywo przez Twittera w ramach tej współpracy. Poza materiałami z turniejów, ESL będzie również produkowało materiały live dostępne wyłącznie na Twitterze, w tym między innymi cotygodniowy 30-minutowy program zawierający najciekawsze momenty turniejów oraz materiały zakulisowe. Wszystkie turnieje z serii DreamHack także będą streamowane na żywo na Twitterze. Pierwszym będzie DreamHack Austin w kwietniu.

E-sport rozwija się w bardzo szybkim tempie, a współpracę tę wykorzystamy jako szansę na dotarcie do zaangażowanej części społeczności, która Twittera traktuje jako podstawowe źródło treści – powiedział Anthony Noto, COO Twittera. – Współpracując z liderami branży e-sportowej, jakimi są ESL i DreamHack, chcemy dostarczać najlepsze materiały na żywo oraz wspólnie prowadzić dyskusję na Twitterze.

I jest to bardzo fajna wiadomość dla fanów e-sportu. Twitter wydaje się głównym miejscem gdzie fani komentują (poza Twitch) wydarzenia i mecze e-sportowe. Wystarczy zobaczyć jaką popularnością cieszą się teraz wszystkie tagi zaczynające się od #IEM

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-sporteslcs:go