E-sport

Oświadczenie Fantasy Expo na temat donosu na Polsat jest bardzo słabe

Grzegorz Marczak
Oświadczenie Fantasy Expo na temat donosu na Polsat jest bardzo słabe
37

Po naszej publikacji na temat donosu jaki agencja Fantasy Expo napisała do KRRiT (na relacje turnieju CS:GO na Polsacie) w e-sportowym środowisku aż zawrzało. Trudno się dziwić takiej reakcji kiedy organizator turniejów e-sportowych zaczął szczuć przemocą w grach. Od dnia publikacji słyszałem, że Fantasy Expo przygotowuje oświadczenie na temat całej sytuacji. Dziś ujrzało ono światło dzienne i....

No właśnie trudno jest tutaj napisać coś bardziej konstruktywnego na temat tego "Oświadczenia". Oto tekst jaki ukazał się na Facebooku Fantasy Expo Challange:

Kochani fani i gracze ligi Fantasy Expo Challenge,

pragniemy szczerze przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone treścią wysłanego przez nas zawiadomienia. Pismo przesłane do nadawcy i KRRiT nie było wymierzone w e-sport. Jego celem było zapewnienie równych szans.

Obecna sytuacja wygląda następująco: regulacje telewizyjne nie pozwalają na transmisję CS:GO w godzinach od 6 do 23, przez co żadna organizacja, niezależnie od wielkości, nie może w tym czasie pokazywać meczów.
Odkąd powstała liga FEC mieliśmy jeden cel – rozwój e-sportu w Polsce. Chcemy, by odbywał się on na równych zasadach.

Mamy nadzieję, że w przyszłości prawo ulegnie zmianie i transmisje CS:GO będziemy wszyscy mogli oglądać w telewizji, o dowolnej godzinie.
Póki co, wracamy do pracy nad czwartym sezonem ligi, którą tworzymy od prawie 3 lat z myślą o Was.
Zarząd Fantasy Expo

Skarga Fantasy Expo na Polsat do KRRiT by Grzegorz Marczak on Scribd

Przeprosiny to dobra rzecz i warto je docenić, natomiast trudno się zgodzić z tym, że celem donosu było wyrównanie szans. Niestety pismo do KRRiT zostało wysłane, ktoś je przeczytał i dowiedział się z niego, że CS:GO to brutalna gra, a gry brutalne prowadzą do masowych zabójstw i są niebezpieczne dla nieletnich.

Mleko się wylało i trudno to będzie teraz tego typu oświadczeniami odkręcić. Tak samo trudno będzie przekonać fanów e-sportu, że ten donos miał na celu wyrównać jakieś szanse, bo niby jakie i kogo? Jak donos do organizacji jaką jest KRRiT ma wyrównać jakiekolwiek szanse? Przecież tego typu skarga tylko zaostrzy ich postrzeganie transmisji z takich gier jak CS:GO - Fantasy Expo dało im do tego "świetne argumenty" w swojej skardze.

Szkoda, że w tym oświadczeniu nadal próbują się bronić. Gdyby po prostu przeprosili i napisali, że to co zrobili było zupełnie nieprzemyślane i niepotrzebne to pewnie teraz wszyscy zastanawialiby się czy i jak można wizerunek e-sportu poprawić, aby nie było problemu z relacjami w TV. Tymczasem komentarze jakie widzimy pod oświadczeniem dość dobitnie pokazują, że nie spełniło ono swojej roli.

Mógłbym napisać tutaj o hipokryzji FEC i nieudanej próbie tłumaczenia się - to jednak już zostało powiedziane i jest chyba jasne - moim celem nie jest natomiast po raz kolejny rozgrzebywanie tego tematu i rozkładanie marnych argumentów na części pierwsze (po co je utrwalać ponownie o nich pisząc).

Chciałbym po prostu kolejny turniej CS:GO obejrzeć w TV z dobrym komentarzem. Virtus Pro właśnie wygrało w Vegas DreamHack Master (fantastyczny turniej w wykonaniu VP) - fajnie by było móc to oglądać jak każdy inny sport.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

polsatCounter-Strike