Google

Dzięki Google Nearby komunikacja między Androidami nabierze zupełnie nowego wymiaru [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Dzięki Google Nearby komunikacja między Androidami nabierze zupełnie nowego wymiaru [prasówka]
10

Po kilku miesiącach od zapowiedzi Google wreszcie uruchamia API Nearby. Rozwiązanie to ma usprawnić komunikację urządzeń z Androidem znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie, a więc m.in. wysyłanie dokumentów, strumieniowanie obrazu czy wymianę danych. Google Nearby Google Nearby wy...

Po kilku miesiącach od zapowiedzi Google wreszcie uruchamia API Nearby. Rozwiązanie to ma usprawnić komunikację urządzeń z Androidem znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie, a więc m.in. wysyłanie dokumentów, strumieniowanie obrazu czy wymianę danych.

Google Nearby

Google Nearby wykorzystuje łączność WiFi, Bluetooth, a także... niesłyszalne dla człowieka dźwięki, które jedno urządzenie emituje, a drugie przechwytuje za pomocą wbudowanego mikrofonu, Wszystko to ma pozwolić na szybką wymianę danych między urządzeniami znajdującymi się w pobliżu. API jest otwarte i ma posłużyć zarówno deweloperom piszącym aplikacje dla Androida jak i iOS. Google zaprezentował kilka przykładów jego wykorzystania: przesyłanie muzyki przez DJ-a korzystającego z aplikacji EDjing czy dzielenie się podcastami w ramach aplikacji Pocket Casts. Nearby działa z Androidem 2.3 Gingerbread oraz nowszym. Jest ono częścią Google Play Services 7.8. Czekamy zatem na pierwsze ciekawe zastosowania.

Inbox może zastąpic Gmaila

Google coraz śmielej zachęca do korzystania z Inboksa. Poza wszędobylskimi powiadomieniami i komunikatami, firma udostępniła funkcję, która pozwala na automatyczne przekierowywanie do nowej skrzynki za każdym razem, gdy wpisujemy do przeglądarki adres Gmaila (lub klikamy w stosowny link). Ma to pozwolić użytkownikom szybciej zmienić nawyki i przyzwyczaić się do nowej skrzynki. Ja ciągle nie jestem przekonany i jakoś nie potrafię się rozstać ze starą skrzynką. A Wy?

ZTE Axon

ZTE takiego smartfona jeszcze nie miało. Chiński producent wprowadza na amerykański rynek urządzenie z 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości  2560 x 1440, Snapdragonem 810, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Posiada on dwie kamery z tyłu z matrycami 13 Mpix i 2 Mpix (f/1.8) oraz 8 Mpix z przodu. Wszystko to napędza Androida 5.1 Lollipop. Co najciekawsze, całość została ubrana w metalową obudowę o kompaktowych kształtach i wadze 175 gramów. Cenę ustalono na 499 dol. Wygląda naprawdę ciekawie i nie przypomina niczego, co dotąd pory w swojej ofercie miało ZTE. Czyzby firma otwierała nowy rozdział?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu