Linux

Szukasz nowej, szybkiej i ładnej dystrybucji Linuksa? Sprawdź Pop! _OS

Grzegorz Ułan
Szukasz nowej, szybkiej i ładnej dystrybucji Linuksa? Sprawdź Pop! _OS
48

Popularne dystrybucje Linuksa przeważnie instalują się z domyślnymi motywami, ogranymi już i znanymi wszystkim. Zwykle więc, aby poprawić wygląd okienek, ikon czy fontów musimy sami je szukać i doinstalowywać. Pop! _OS już na starcie świetnie wygląda.

Dołączone są też podstawowe pakiety, jak Libre Office czy klient poczty email Geary, wszystko ładnie ostylowane, ładny temat graficzny i świetnie wyglądający font oraz ikony. Całość robi wrażenie i myślę, że przypadnie do gustu tym z Was, którzy zastanawiają się właśnie nad wypróbowaniem nowej dystrybucji.

Oczywiście, najlepiej wcześniej sprawdzić ją uruchamiając komputer z klucza USB z tym systemem, odpali się z pełną funkcjonalnością i motywem graficznym ze zrzutów.

Dystrybucja opiera się na Ubuntu i środowisku graficznym Gnome. Zainstalowałem ją na swoim leciwym już Samsungu N210 z 2010 roku, działa trochę wolniej od Manjaro XFCE, czy Chrome OS i Chromium OS, ale sprawdzałem ją też na nowszym laptopie Fujitsu UH572 i to odpaloną tylko z klucza USB - istna rakieta.

Jeśli chcecie sprawdzić Pop! _OS na swoim sprzęcie, możecie go pobrać z oficjalnej strony pod tym adresem, a zainstalować ją na USB przy pomocy rekomendowanego przez nich narzędzia Etcher.io. Miłej zabawy, w sam raz na weekend:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot