Felietony

Dyskwalifikacja jednego z pomysłów w konkursie (5% udziałów w startupie)

Grzegorz Marczak
Dyskwalifikacja jednego z pomysłów w konkursie (5% udziałów w startupie)
19

W właśnie zakończonym konkursie na 5% udziałów w startupie na podstawie własnego pomysłu (wynik podam dziś wieczorem), niestety doszło do pewnych nadużyć. Pomysł dotyczący "obliczarki kosztów remontu" (numer 9 w ankiecie) dzisiaj nagle znalazł się na pierwszym miejscu w momencie kiedy zamykałem w po...

W właśnie zakończonym konkursie na 5% udziałów w startupie na podstawie własnego pomysłu (wynik podam dziś wieczorem), niestety doszło do pewnych nadużyć. Pomysł dotyczący "obliczarki kosztów remontu" (numer 9 w ankiecie) dzisiaj nagle znalazł się na pierwszym miejscu w momencie kiedy zamykałem w południe ankietę (a wczoraj od liderów konkursu dzielił go dość spory dystans)

Ponieważ mam pełne logi łącznie z numerami IP, nazwami hostów oraz datą i godziną głosowania dlatego sprawdziłem co było powodem tak dynamicznego finiszu jednego z pomysłów. Okazało się, że w dniu dzisiejszym pomysł ten zebrał aż 80 głosów (gdzie dynamika przyrostu na inne pomysły w tym też liderów była na poziomie 15 głosów).

Kiedy przyjrzałem się głosowaniom okazało się, że regularnie co 2-3 minuty od godziny 10:00 (wcześnie też były takie głosowania ale przeplatane były innymi IP od innych firm) ktoś mający łącze z firmy Dialog zmieniał numer IP i oddawał głos na pomysł numer 9. I tak było aż do południa. Nie wiem szczerze mówiąc na co liczyła dana osoba - ale taki numer chyba nawet na webstarach by nie przeszedł.

W związku z tym nie pozostaje mi nic innego jak odrzucić ten pomysł i nie brać go pod uwagę przy ogłaszaniu zwycięzców.

Wyniki ostateczne podam wieczorem wraz z zwycięzcą darmowego szkolenia SEO (będzie też dodatkowa bardzo miła niespodzianka). O dyskwalifikacji piszę w osobnym poście po to aby potem nie zaśmiecić wyników konkursu zbędnymi tłumaczeniami dlaczego nie wygrał ten który ma najwięcej głosów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu