Felietony

Hej Google Polska WTF? Gdzie jest flaga?

Grzegorz Marczak
Hej Google Polska WTF? Gdzie jest flaga?
55

Na początku myślałem, że ludzie z Polskiego oddziału Google zaspali. Później przeczytałem jakiś news gdzie ktoś im przypomina, że można by wstawić flagę bo rocznica jest nietuzinkowa. Czekałem dalej (bo może grafik na 1/4 etatu ma akurat wole i z domu musi dojechać) ale nic się nie zmienia....

Na początku myślałem, że ludzie z Polskiego oddziału Google zaspali. Później przeczytałem jakiś news gdzie ktoś im przypomina, że można by wstawić flagę bo rocznica jest nietuzinkowa. Czekałem dalej (bo może grafik na 1/4 etatu ma akurat wole i z domu musi dojechać) ale nic się nie zmienia.

W takim razie grzecznie się zapytam - Hej Google WTF?

Każdą pierdułkowatą okazję jak dzień ojca, dzień wody, dzień drzewa czy inne zdarzenia które mało kogo obchodzą Google potrafi upamiętnić specjalnym logo. Jednak w momencie kiedy mamy tak ważną rocznicę jak obalenie komunizmu to się koledzy z super firmy zacieli?

Zabrakło na grafika? Może nie wiadomo było co zasugerować w wynikach wyszukiwania (bo przecież ma się te partnerstwa z różnymi podmiotami i ktoś mógłby się obrazić)? Szczerze mówiąc nie przychodzi mi do głowy jakiś racjonalny powód dlaczego tak ważną rocznicę jak 20 lecie obalenia komunizmu Google postanowiło przemilczeć? Niezależnie od tego, że cały polski internet jest dziś w kolorach biało czerwonych to logo Google z flagą mogło by paru młodym ludziom uświadomić jaki dziś dzień i o jaką rocznicę chodzi.

Może ktoś powinien narysować logo Google z napisem "przepraszamy, daliśmy ciała"?

Ps. Dla tych którzy uważają, że się czepiam i że Google nie musi - tak czepiam się i może jestem małostkowy. Uważam, że bycie dużym do czegoś zobowiązuje, a dzisiejszy dzień jest wyjątkowo dla naszego kraju (i właściwie całej europy wschodniej).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleantywebgoogle polska