Google

Nowości w Dysku Google ucieszą tych, którzy często korzystają z tamtejszych dokumentów

Kamil Świtalski
Nowości w Dysku Google ucieszą tych, którzy często korzystają z tamtejszych dokumentów
8

Mimo że nie brakuje nam wysokiej jakości (także darmowych) przestrzeni do przechowywania dokumentów w chmurze, Dysk Google wciąż pozostaje dla wielu domyślnym rozwiązaniem. Masz konto Google, masz konto — to rozwiązanie idealne w swojej prostocie. A teraz korzystanie z niego będzie jeszcze wygodniejsze!

Jeżeli regularnie zdarza wam się przechowywać i edytować pliki z poziomu Dysku Google, szczególnie te współdzielone z innymi użytkownikami, to prawdopodobnie nie raz i nie dwa piekliliście się już na brak opcji ich komentowania bez dodatkowych kombinacji. Dotychczas aby móc dodawać komentarze do kolejnych partii dokumentów, konieczne było ich otwarcie w jednym z programów pakietu Dokumentów Google. Ale nareszcie idzie nowe, i podobne operacje będziemy mogli wykonywać już z poziomu podglądu w aplikacji Dysk Google.

Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Przede wszystkim — jeżeli faktycznie pracujemy na kilku(nastu) plikach, nie musimy mieć otwartych ich wszystkich w osobnych oknach — przełączanie się między kolejnymi dokumentami będzie dużo łatwiejsze. A co ważne — jak wszystkie inne komentarze w obrębie tamtejszych plików, te również w czasie rzeczywistym będą odświeżane u wszystkich użytkowników, którzy mają do nich dostęp. Wystarczy podświetlić interesującą nas tabelkę, porcję tekstu, czy po prostu element w prezentacji — i skorzystać z odpowiedniej opcji. Wszystko odbędzie się z oknem Dysku Google w tle! Co więcej — wszystkie dokumenty Office (.docx, .xlsx, .pptx) oraz PDFy z komentarzami importowane do usługi — teraz również będą je obsługiwać.

Niestety — na ten moment funkcja nie jest u mnie jeszcze dostępna. I z wpisu na blogu Google wynika, że dotrą one do wszystkich użytkowników G Suite, ale... warto uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Bowiem mówi się tam o najbliższych dwóch tygodniach. Szczerze mówiąc — nie mogę się już doczekać, to funkcja, której wypatrywałem od wielu długich miesięcy.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu