Smartfony

Teraz już będziemy wiedzieli który smartfon najlepiej gra

Paweł Winiarski
Teraz już będziemy wiedzieli który smartfon najlepiej gra
20

Na pewno kojarzycie serwis DxOMark. Opinie o nim są różne, jednak to właśnie ta ekipa jest traktowana w branży tech jako wyznacznik testów aparatów w smartfonach. Właśnie wzięli się za temat mobilnego audio i będą przyznawać oceny za to, który telefon radzi sobie najlepiej z dźwiękiem.

Wokół serwisu DxOMark narosło sporo nieprzyjemnych komentarzy, szczególnie kiedy wypłynęły informacje o tym, że wysokie miejsca na szczycie tabeli rynku smartfonów są opłacane. Ile było w tym prawdy? Nie wiem, moim zdaniem DxOMark przeprowadza profesjonalne testy aparatów w smartfonach i choć większość patrzy tylko bezmyślnie na punkty, to jednak odzwierciedlają one możliwości aparatów.

Serwis postanowił zabrać się teraz za sferę audio, czyli coś, co często wiele osób pomija w swoich recenzjach. Jaki smartfon gra najlepiej na głośniku, a jaki na słuchawkach? To istotne informacje, szczególnie że przecież telefony zastąpiły nam odtwarzacze MP3. Na nich też oglądamy filmy czy seriale, dźwięk jest więc bardzo istotny.

Testy będą dotyczyć zarówno tematu odsłuchowego, jak i tematu rejestracji, zostaną więc wnikliwie przetestowane głośniki oraz możliwości podczas grania na słuchawkach jak również mikrofony. Patrząc na zamieszczony materiał wideo wygląda to bardzo profesjonalnie, myślę że zdecydowanie bardziej profesjonalnie niż testy recenzentów, którzy przede wszystkim informują o własnych odczuciach.

DxOMark przygotował już pierwsze zestawienie najlepszych smartfonów audio i na jego szczycie jest Huawei Mate 20 X, który zdobył 75 punktów. Na szarym końcu natomiast Sony Xperia 1 z 45 punktami.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu