Apple

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowych Apple Watch i iPad Air

Paweł Winiarski
Wszystko, co musisz wiedzieć o nowych Apple Watch i iPad Air
27

Tym razem na wrześniowej konferencji Apple nie zobaczymy nowych iPhonów. Ale jest na co czekać, bo - jeśli wszystkie doniesienia się potwierdzą - firma pokaże nowy Apple Watch Series 6 (a może i dodatkowy, budżetowy zegarek) oraz odświeżonego iPada Air.

Wrześniowa konferencja Apple bez nowego iPhona

Amerykańska firma przyzwyczaiła nas już do tego, że na wrześniowej konferencji pokazuje nowe smartfony z serii iPhone, które z końcem miesiąca trafią na sklepowe półki. Tym razem będzie jednak inaczej i iPhone 12 nie został zaprezentowany na pokazie.

Apple Watch 6, co już wiemy?

.

Przeczytaj więcej o Apple Watch Series 6

Nowy, budżetowy Apple Watch SE Co już wiemy?

Apple pokazało wreszcie swój nowy, budżetowy zegarek Apple Watch SE. Wygląda prawie tak, jak Apple Watch Series 6 - i choć Apple nie zdradziło jeszcze technicznych szczegółów i rozmiarów, to ma posiadać największy ekran z dotychczasowych zegarków. Wiemy, że sprzęt dostanie między innymi część czujników z Series 6, będzie miał funkcję detekcji upadku, a dzieciaki będą mogły z niego korzystać nie posiadając własnego iPhona dzięki funkcji Family Setup.

Można być spokojnym o wydajność urządzenia, umieszczono w nim bowiem chip S5, który w zupełności wystarczy do płynnej pracy przez kilka najbliższych lat.

Zegarek wyceniono na 279 dolarów - dla porównania - Apple Watch Series 6 będzie kosztował 399 dolarów, różnica w cenie jest więc dość spora.

Przeczytaj więcej o Apple Watch SE

Nowy iPad Air z ramkami jak iPad Pro

Apple pokazało nowy tablet, iPad Air. Seria doczekała się ogromnego odświeżenia wizualnego i konstrukcyjnego - teraz wygląda jak iPady Pro. Urządzenie dostało jednak czytnik linii papilarnych TouchID umieszczone w przycisku power umiejscowionym na górnej krawędzi obudowy. Skaner będzie służyć zarówno do odblokowywania urządzenia, jak również takich działań, jak choćby płatności zbliżeniowe.

Ekran nowego iPada Air to Liquid Retina o przekątnej 10,9 cala i rozdzielczości 2360x1640 oferującej łącznie 3,8 miliona pikseli. Musimy się jednak pogodzić z odświeżaniem na poziomie 60Hz, bowiem Apple zgrabnie ominęło ten temat - ale to pewnie celowe, by sprzęt różnił się od wyższych modeli z dopiskiem Pro. Oczywiście nowy iPad Air obsłuży rysik Apple Pencil i będzie go można przyczepiać do obudowy magnetycznie, jak to ma miejsce w iPadzie Pro.

iPad Air to również sporo mocy dzięki zastosowaniu nowego procesora Apple A14 Bionic.  40% większa wydajność procesora czy 2-krotnie wyższa wydajność graficzna przyda się na pewno przy grach, jak i obróbce grafiki czy montowaniu materiałów wideo. 11 bilionów operacji na sekundę - tyle obiecało Apple i mam nadzieję, że ten przyrost mocy nowego 6-rdzeniowego procesora da się szybko odczuć podczas użytkowania sprzętu.

Nowy iPad Air to 7Mpix aparat z przodu, który oferuje światło f/2.2 i obsługuje smart HDR. Z tyłu znane z iPhone 11 12Mpix ze świetną stabilizacją wideo, filmami w 4K 60 fps i światłem f/1.8

Cena nowego iPada Air nie jest zabójcza, tak jak iPadów Pro - w bazowej wersji Wi-Fi w podstawowej konfiguracji trzeba się liczyć z wydatkiem 2699 złotych. Wersja Wi-Fi+Cellular to natomiast wyceniono od 3499 złotych.

Przeczytaj więcej o nowym iPad Air

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu