Ciekawe strony

Znalazłeś potencjalnego partnera biznesowego? Polski serwis pomoże Ci go prześwietlić

Grzegorz Ułan
Znalazłeś potencjalnego partnera biznesowego? Polski serwis pomoże Ci go prześwietlić
12

Nieprzebrane zasoby Internetu to chyba dla każdego pierwsze miejsce, od którego zaczyna sprawdzanie obiektów do planowanych poważniejszych zakupów, wyboru szkoły, pracy, dostawcy usług czy wyjazdów wakacyjnych. Przeszukujemy wtedy dostępne fora, opinie, zdjęcia i wszystko to, co pozwala nam podjąć w...

Nieprzebrane zasoby Internetu to chyba dla każdego pierwsze miejsce, od którego zaczyna sprawdzanie obiektów do planowanych poważniejszych zakupów, wyboru szkoły, pracy, dostawcy usług czy wyjazdów wakacyjnych. Przeszukujemy wtedy dostępne fora, opinie, zdjęcia i wszystko to, co pozwala nam podjąć właściwą decyzję w ważnych dla nas kwestiach.

Bez wątpienia jest też tak w przypadku wyboru partnera biznesowego czy potencjalnego inwestora dla naszych projektów internetowych. Wprawdzie możemy już od jakiegoś czasu korzystać z udostępnionych w sieci danych KRS czy Monitora Sądowego i Gospodarczego, ale czasem okazuje się to niewystarczającym zbiorem danych o firmach. Ciężko w ten sposób śledzić historię firmy, jej powiązania z innymi spółkami czy najnowsze zmiany, które czasem okazują się kluczowe i ważne do podjęcia ostatecznej decyzji o współpracy.

Polski serwis Prześwietl.pl postanowił zebrać te wszystkie niezbędne informacje o zarejestrowanych w Polsce firmach w jednym miejscu. Możemy w nim wyszukiwać nie tylko podstawowe informacje o profilu firmy, ale także zapoznać się z historią firmy, jej udziałowcami, powiązaniami z innymi podmiotami gospodarczymi, a także pobrać ich KRS czy dane z Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Tutaj od razu widzimy model biznesowy samego serwisu. Podstawowe informacje, które tak czy tak dostępne są w Internecie, mamy udostępnione za darmo. Za dostęp do tych bardziej istotnych danych musimy już zapłacić kredytami. Ceny wahają się w granicach od 25 zł za 20 kredytów do 450 zł za paczkę 500 kredytów.

Na szczęście, aby móc zapoznać się z wszystkimi opcjami w serwisie, twórcy projektu udostępnili na start darmowe 10 kredytów, które wystarczą Wam na pełne prześwietlenie jednej firmy. Odblokowanie historii firmy wymaga 1 kredytu, a powiązań 9 kredytów.

Z dodatkowych opcji w serwisie mamy tu również na bieżąco aktualizowane informacje i zmiany w spółkach wyświetlane na stronie głównej, a jeśli chcemy śledzić zmiany konkretnej firmy, możemy dodać wybraną pozycję do obserwowanych. Ponadto, jeśli szukamy partnerów biznesowych w konkretnych sektorach usług, możemy skorzystać z gotowego katalogu firm i wyświetlić je według ich lokalizacji, konkretnej branży działalności czy po prostu w porządku alfabetycznym.

Cały projekt wykonany jest w czystej i przejrzystej formie. Interfejs prosty i intuicyjny w nawigacji. Nie zapomniano przy tym o mobilnej wersji strony, dzięki czemu w każdej chwili możemy zasięgnąć potrzebnych nam informacji. Osobiście uważam ten pomysł za całkiem udany i z szansami na spory sukces. Twórcom udało się znaleźć swoją niszę na rynku i przygotować przydatny i efektownie wykonany serwis. Oby więcej takich innowacyjnych pomysłów na naszym rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu