Przeglądarki internetowe

Dawno nie czekałem tak na żadną premierę - DuckDuckGo pojawi się na komputerach!

KC
Kacper Cembrowski
17

DuckDuckGo, firma odpowiedzialna za przeglądarkę internetową o tej samej nazwie, pracuje nad aplikacją na komputery. I jest to naprawdę świetna informacja.

Wyszukiwarka DuckDuckGo stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i prywatność. Korzystając z niej unikamy śledzenia w całym środowisku internetowym. Jest to obecnie jedna z najbezpieczniejszych przeglądarek, która ma już swoją aplikację na smartfonach i zbiera na urządzeniach mobilnych same pozytywne opinie. Sam od niedawna korzystam z tej przeglądarki na swoim telefonie i jestem w niej prawdziwie zakochany.

W poście na swoim blogu dyrektor generalny DuckDuckGo, Gabriel Weinberg, rzuca pierwsze światło na to, jak będzie wyglądać przeglądarka na komputerach i utwierdza nas w przekonaniu, że ​​możemy spodziewać się programu tak samo dobrego, jak w przypadku urządzeń mobilnych. Weinberg przekonuje, że przeglądarka od samego początku zapewnia sporą ochronę prywatności, bez konieczności szukania specjalnych opcji głęboko ukrytych w ustawieniach.

DuckDuckGo na komputerach również będzie posiadał swój, markowy już zresztą, przycisk “Fire”. Jednym kliknięciem będziemy w stanie całkowicie wyczyścić swoją historię wyszukiwania, zapisane dane oraz wszystkie karty. Weinberg przyznaje również, że jego przeglądarka będzie oparta na silnikach renderujących dostarczanych przez system operacyjny, tak jak na smartfonach. Według CEO firmy, tworzy to dużo ładniejszy interfejs i eliminuje cały bałagan w przeglądarce.

Weinberg mówi otwarcie, że DuckDuckGo ma być dużo lepsze od konkurencyjnych przeglądarek. Prezes firmy zapewnia, że ich produkt będzie dużo bezpieczniejszy, bardziej przejrzysty, prostszy i znacznie szybszy, niż na przykład Google Chrome. Trzeba przyznać, że są to dość odważne zapewnienia i srogie obietnice - chociaż patrząc jak przeglądarka sobie radzi na smartfonach, jestem w stanie w to uwierzyć.

Przeglądarka DuckDuckGo jest w tej chwili w beta testach na komputerach z systemem macOS, jednak tweet Weinberga sugeruje, że aplikacja pojawi się również na komputerach osobistych z Windowsem. Na ten moment nie ma żadnej informacji, czy program pojawi się na Linuksie. Niestety, nie wiemy nic na temat tego, kiedy DuckDuckGo będzie publicznie dostępne do pobrania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu