6

dTracker pokaże ci jak daleko jeszcze

dTracker to nowa polska aplikacja na Androida, ma być to bardzo proste rozwiązanie pokazującą odległość od celu, lub po prostu przebyty dystans. W formie graficznej na mapie będziemy mogli śledzić naszą pozycję i obserwować jak daleko jeszcze mamy do celu. Wszystko oczywiście odbywa się przy wykorzystaniu sygnału GPS, aczkolwiek w momencie kiedy go stracimy aplikacja […]

dTracker to nowa polska aplikacja na Androida, ma być to bardzo proste rozwiązanie pokazującą odległość od celu, lub po prostu przebyty dystans. W formie graficznej na mapie będziemy mogli śledzić naszą pozycję i obserwować jak daleko jeszcze mamy do celu.

Wszystko oczywiście odbywa się przy wykorzystaniu sygnału GPS, aczkolwiek w momencie kiedy go stracimy aplikacja postara się zweryfikować naszą pozycję na podstawie informacji z sieci komórkowych.

Do tego wszystkiego jest zrobiony fajny bo też prosty widget, który możemy dodać sobie na naszym głównym ekranie (widgety to jest coś czego naprawdę brakuje w iOS). I to właściwie wszystko jeśli chodzi o funkcjonalność dTracker.

Moim zdaniem to trochę za mało – rozumiem, że miało być prosto ale brakuje chociażby tak podstawowej informacji jak czas w jakim przebyliśmy daną trasę. Patrząc na to jak wielu ludzi biega i używa do pomiarów swoich wyników właśnie telefonów komórkowych to tego typu funkcjonalność powinna być obowiązkowo wdrożona w dTracker (szczególnie, że możemy w samej aplikacji zapisywać trasy – także fajnie byłoby na przykład porównywać wyniki z poprzednio zapisanymi rezultatami).

Mam nadzieję, że dTracker w obecnej formie to dopiero podstawa do zrobienia czegoś więcej – gdyby było inaczej to niestety konkurencyjne aplikacji nie dadzą dTrackerowi najmniejszych szans na spopularyzowanie się.

Jeśli chcecie pobawić się dTrackerem to jest on już dostępny w Android Market