16

Świetne wyniki Netflixa mogą wcale nie być dobrą wiadomością dla naszych kieszeni?

nowości na Netflix
Netflix rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Ostatnie wyniki zaskakują -- i to bardzo pozytywnie. Analitycy rynku nie mają jednak dla nas dobrych wiadomości -- twierdzą, że ta dobra passa może prowadzić do wyższych kosztów abonamentu.

Trudno dyskutować z tym, że Netflix jest świetny w tym, co robi. Seriale z drugiego końca świata serwowane kilka godzin po premierze z polskim tłumaczeniem? Ogromna biblioteka multimediów na wyciągnięcie ręki? Zróżnicowanie gatunkowe, filmy, seriale, animacje i dokumentów, od których trudno się oderwać. Wiele z nich czeka na nas w najwyższej jakości — nie brakuje 4K ani HDR. Cena miesięcznego abonamentu nie zwala z nóg, a regularny przypływ nowości i seriale produkowane na zlecenie firmy są naprawdę łakomym kąskiem. O wygodzie korzystania z tego rozwiązania nawet nie wspominając. Jednak amerykańscy analitycy próbują sprowadzić nas na ziemię. Podobno świetne wyniki platformy Netflix to niekoniecznie najlepsze wiadomości z perspektywy klientów. Na szczęście dyrektor generalny firmy uspokaja.

Analitycy twierdzą, że Netflix może zdrożeć. Ile?

Michael Nathanson z firmy MoffettNathanson zajmującej się badaniem rynku twierdzi, że powinniści się spodziewać podwyżki cen o 4-5% każdego roku. Na przeciw tej wypowiedzi wychodzi dyrektor generalny platformy, Reed Hastings. W udzielonym wywiadzie stwierdził, że ludzie są tolerancyjny w różnych aspektach zmian tak długo, jak widzą poprawę jakościową. Ale mimo wszystko jako właściciele platformy są bardzo ostrożni i w najbliższej przyszłości nie planują ponownego testowania cierpliwości widzów.

To nie jest pierwszy raz, kiedy słyszymy o tym, że Netflix w 2018 roku zdrożeje ze strony ludzi, którzy bacznie przyglądają się rynkowi. Niestety — po ostatnich zmianach w App Store, nie możemy tam już liczyć na promocyjne ceny, które jeszcze niedawno obowiązywały. Pozostaje nam zatem wierzyć zapewnieniom Hastingsa, albo… mieć nadzieję, że naprawdę będą niewielkie.

Źródło