Netflix

The Alienist - zwiastun pokręconego thrillera psychologicznego od Netflix

Konrad Kozłowski
The Alienist - zwiastun pokręconego thrillera psychologicznego od Netflix
6

Netflix przejął prawa do świetnie zapowiadającego się serialu pt. The Alienist. Jak wygląda miasto Nowy Jork w 1896 roku i do jakich zbrodni mogło tam dojść? Niektóre z nich rozwiąże tylko nietypowy zespół, na którego czele stanie on - "alienista".

Świetna obsada i wartka akcja

W serialu The Alienist nie tylko będziemy podziwiać jedno z najsłynniejszych miast świata w bardzo ciekawym okresie - ten thriller skupi się na makabrycznych morderstwach młodych chłopców. Znalezienie sprawcy okazuje się zbyt trudne dla tradycyjnych, dlatego sprawą zajmie się tytułowy bohater: na imię mu Laszlo Kreizlera i na co dzień praktykuje nietypowe sposoby leczenia chorób psychicznych. To pozwoli zrozumieć mu umysł mordercy. Wcieli się w niego Daniel Brühl.

Poza nim na ekranie zobaczymy Luke'a Evansa (Dziewczyna z pociągu) i Dakotę Fanning (Amerykańska sielanka). Kto jest kim?

Evans zagra ilustratora jednego z nowojorskich dzienników. Dakota Fanning gra rolę Sary Howard - ambitnej sekretarki, zdeterminowanej, aby zostać pierwszą w historii miasta kobietą - detektyw policji. W serialu występują także Brian Geraghty (The Hurt Locker. W pułapce wojny), Douglas Smith (Sama przeciw wszystkim), Matthew Shear (Mistress America), Matt Lintz (Piksele), Robert Ray Wisdom (Prawo ulicy) oraz Q'orianka Kilcher (Podróż do Nowej Ziemi).

Serial nakręcono w Budapeszcie. Netflix posiada prawa do serii niemal na całym świecie - niemal, ponieważ wyjątkami są USA i Francja. W pierwszym z wymienionych krajów serial wyemituje stacja TNT.

Zwiastun serialu The Alienist - premiera 19 kwietnia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu