Microsoft

Download Manager dla Microsoft Edge jest dokładnie tym, czego mi w tej świetnej przeglądarce brakowało

Jarosław Tomanik
Download Manager dla Microsoft Edge jest dokładnie tym, czego mi w tej świetnej przeglądarce brakowało
15

Microsoft Edge nadgonił sporo zaległości i pod niektórymi względami stał się najlepszą przeglądarką internetową na rynku. Mimo obsługi wtyczek, ich niewielka ilość nadal jest piętą achillesową programu. To także powoli się zmienia i pojawia się kolejna, po AdBloku wtyczka typu "must have". Poza żywcem z lamusa wyjętą szatą graficzną, integracja Edge z Internet Download Managerem wydaje się nie mieć wad.

Z tego co widzę, sporo z Was przesiada się na domyślną przeglądarkę z Windows 10. Informował o tym niedawno Grzesiek na naszych łamach. Przyznam Wam szczerze, że sam, używając przeglądarki od samego początku, straciłem dystans, który pozwoliłby na docenienie tego jak wielką drogę pokonał Edge od dnia premiery. Dzisiaj jest to świetnie zoptymalizowana, dojrzała i praktycznie kompletna przeglądarka. Przeglądarka, której brakuje chyba tylko więcej wtyczek.

Repozytorium wtyczek w Microsoft Store wygląda przy konkurencji biednie. Co gorsze, sytuacja nie wydaje się poprawiać i programiści niezmiennie szerokim łukiem omijają sklep Microsoftu. Na szczęście są tu wyjątki - jednym z nich jest wtyczka producentów znanego programu wspomagającego ściąganie plików, Internet Download Managera.

Sam program jest klasą samą dla siebie. Mimo interface'u żywcem wyjętego z lat 90', oferuje wszystkie funkcje jakich od takiego programu moglibyśmy oczekiwać. Przyspiesza ściąganie (do 5 razy), wznawia, pozwala zaplanować na konkretną godzinę. Potrafi sprawdzać integralność plików i dokończyć ściąganie w przypadku jakichkolwiek problemów z siecią lub restartów komputera.

Sama wtyczka wymaga zainstalowanego programu głównego IDM (program płatny, z dostępnym trialem 30 dniowym), a po instalacji dodaje kontekstowe polecenie "Download with IDM" do linków plików. Dodaje także możliwość ściągania multimediów obecnych na stronach internetowych.

Jeśli Wasze połączenie internetowe nie należy do niezawodnych i szukacie recepty na szybkie oraz skuteczne ściąganie plików, IDM jest zdecydowanie programem, którym warto się zainteresować. Szczególnie ze wsparciem dla Microsoft Edge

Wtyczka dostępna ze sklepu Microsoftu, pod TYM LINKIEM.

Źródła: techdows.com, www.internetdownloadmanager.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu