Microsoft

Modlitwy zostały wysłuchane. Konsole Xbox One ze wsparciem dla klawiatur oraz myszy

Jakub Szczęsny
67

Ależ niesamowicie dobra informacja dla wszystkich posiadaczy konsol Xbox One! Począwszy od pierwszej wersji konsoli obecnej generacji Microsoftu (a skończywszy na Xbox One X), wreszcie będzie można grać również za wykorzystaniem myszek oraz klawiatur. To zaś oznacza, że fani strzelanek w końcu będą mogli precyzyjniej eksterminować wrogów, a fani Edge'a w Xbox One lub innych aplikacji będą mogli pracować z nimi na zupełnie nowym poziomie komfortu.

Dotychczas korzystanie z myszek oraz klawiatur na konsolach odbywało się głównie za pomocą specjalnych akcesoriów, które emulowały pracę pada w ramach korzystniejszego w niektórych typach gier interfejsu opartego na myszce oraz klawiaturze. Od teraz nie trzeba będzie uciekać się do takich kombinacji, bowiem najnowsza aktualizacja dla konsol Xbox One (Xbox One (1 wersja), Xbox One S, Xbox One X) wprowadza natywną obsługę takich akcesoriów.

Dodatkowo, możliwe będzie podpięcie własnej kamerki internetowej zamiast Kinecta (z oficjalnego komunikatu wynika, że obsługiwane są: Life Cam HD-3000, Lifecam Cinema oraz LifeCam Studio). To całkiem logiczny ruch biorąc pod uwagę fakt, iż sensor dedykowany dla konsol Xbox One przestał być niedawno produkowany.

Xbox One mysz klawiatura

Czy konsole Xbox One obsłużą wszystkie klawiatury i myszki?

Jak wynika z oficjalnego komunikatu Microsoftu, nic nie wskazuje na to, żeby w jakikolwiek sposób miało to być ograniczone. Konsole giganta, jako że korzystają z systemu Windows 10, są w stanie obsłużyć większość komunikujących się za pomocą interfejsu USB akcesoriów. Pytanie tylko, jak Microsoft rozwiązał sterowanie w pewnych tytułach, mapowanie konkretnych przycisków (być może potrzebne będą aktualizacje dla niektórych gier).

Sporo kontrowersji może wzbudzić także kwestia trybów multiplayer, szczególnie w tytułach stawiających na wysoką precyzję ruchów. Raczej żaden wielbiciel starego, dobrego pada nie ma żadnych szans z choćby "średnim" użytkownikiem tandemu: klawiatura oraz mysz.

Od dzisiaj konsole Xbox One mają sporą przewagę na Playstation

Natywna obsługa klawiatur oraz myszy to coś, o co wielbiciele konsol upominali się od dawna - niezależnie od tego, jaką platformę wybrali. O ile nie rozwiąże to wszystkich konfliktów na linii konsolowcy oraz pecetowcy, to jednak mimo wszystko, ci pierwsi absolutnie zasługiwali na to, aby móc cieszyć się tak samo dobrym komfortem rozgrywki jaki można spotkać na komputerach. Dodatkowo, konsole Xbox One zyskają sporo na uniwersalności.

Jak zapewnia sam Microsoft, myszki oraz klawiatury z powodzeniem można wykorzystać w przeglądarce lub innych aplikacjach, w których obsługa za pomocą typowych dla pecetów akcesoriów będzie prostsza i co ważne szybsza. Cóż, wszyscy ci, którzy zdecydowali się na zakup konsoli Microsoft mogą otwierać szampany. Co z Sony i Playstation? Cóż, nie pozostało im chyba nic innego, jak podążyć śladami konkurenta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot