Ciekawe strony

Dotknij Marsa - zagraj i pomóż, to nic nie kosztuje!

Marcin M. Drews
Dotknij Marsa - zagraj i pomóż, to nic nie kosztuje!
4

Julia ma 12 lat. Ukończyła V klasę szkoły podstawowej. Zafascynowana jest kosmosem, ciekawa innych planet, ale nie może spojrzeć w niebo. Od urodzenia jest niewidoma. Zróbmy dziś razem coś dobrego i pomóżmy Julce dotknąć Marsa. Bardzo Was o to proszę! "Dotknij Marsa" to akcja, w której wszyscy mo...

Julia ma 12 lat. Ukończyła V klasę szkoły podstawowej. Zafascynowana jest kosmosem, ciekawa innych planet, ale nie może spojrzeć w niebo. Od urodzenia jest niewidoma. Zróbmy dziś razem coś dobrego i pomóżmy Julce dotknąć Marsa. Bardzo Was o to proszę!

"Dotknij Marsa" to akcja, w której wszyscy możemy przyczynić się do spełnienia marzeń niewidomej Julii. To nic nie kosztuje. Wystarczy wejść na stronę www.dotknijmarsa.pl i... zagrać w symulator marsjańskiego łazika. Dzięki naszej aktywności Julka będzie mogła "dotknąć" Marsa wraz z łazikiem Hyperion 2 podczas Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich.

Projekt ruszył wczoraj i trwać będzie do 5 września. Składa się z dwóch etapów, w któych wszyscy możemy wziąć udział.

Pierwszy to gra – symulator jazdy łazikiem po powierzchni Marsa. Naszym zadaniem jest odnalezienie kopert z współrzędnymi wskazującymi miejsce lądowania łazika na Ziemi.

Drugi etap to ziemskie przygody łazika po Polsce napędzane przez aktywność internautów. Z każdym nowym polubieniem i udostępnieniem w portalach społecznościowych strony projektu, Hyperion 2 przybliża się do Gdańska, by „osobiście” wręczyć dwunastoletniej Julce zaproszenie na Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich, które odbędą się w 5-7 września w Podzamczu koło Chęcin.

Każdy „lajk” i „szer” informacji o akcji na dowolnym portalu społecznościowym (Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest…) to kolejna porcja paliwa dla łazika. Robot z pomocą kurierów musi dostarczyć dziewczynce zaproszenie na Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich do 3 września.

Partnerami projektu są Planet PR, Brand24, Politechnika Białostocka, Fundacja Chance Szansa dla Niewidomych, WroVision, Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, łazik Hyperion 2.

Projekt „Dotknij Marsa” przypomina, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa rozwój nauki oraz technologii. Dzięki odkryciom inżynierów i naukowców codzienność wielu ludzi staje się prostsza, a to co do tej pory wydawało się niemożliwym, staje się rzeczywistością. Choćby nawet dotknięcie Marsa przez zafascynowaną kosmosem Julkę.

Już teraz wejdźcie na www.dotknijmarsa.pl, zagrajcie i udostępnijcie informację znajomym - czy niniejszy tekst, czy materiały bezpośrednio na stronie. Pomóżmy Julce zdobyć Czerwoną Planetę!

Dzięki akcji „Dotknij Marsa” jej marzenie się spełni, a łazik Hyperion 2 będzie jej towarzyszem podczas finału na Europejskich Zawodach Łazików Marsjańskich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu