Gry

Dostęp do gier za miesięczny abonament – rusza BoxOff Play

Paweł Kozierkiewicz
13

Techland uruchomił dzisiaj swój nowy projekt, który daje dostęp do około setki gier w ramach stałego, miesięcznego abonamentu. To zupełnie nowa w Polsce forma dystrybucji gier. Podobnie jak Spotify, czy Deezer, BoxOff Play bazuje na comiesięcznym abonamencie, który daje graczom nielimitowany dost...

Techland uruchomił dzisiaj swój nowy projekt, który daje dostęp do około setki gier w ramach stałego, miesięcznego abonamentu. To zupełnie nowa w Polsce forma dystrybucji gier.

Podobnie jak Spotify, czy Deezer, BoxOff Play bazuje na comiesięcznym abonamencie, który daje graczom nielimitowany dostęp do biblioteki około 100 tytułów. Dzięki wykorzystaniu technologii chmury, nie trzeba czekać na całkowite pobranie i zainstalowanie wybranej pozycji – wystarczy 20 procent danych, aby rozpocząć zabawę. Pozostałe 80 procent będzie na bieżąco dostarczane przez sieć.

W tej chwili można zagrać m.in. w Call of Juarez, Disciples II, Flatout 2, Transport Giant, czy Xpand Rally. Miłosnicy „symulatorów” też znajdą coś dla siebie – Airport Simulator 2014, Demolition Simulator, albo Symulator Prac Leśnych czekają tylko na uruchomienie. Oferta nie zawiera największych hitów i przynajmniej na tę chwilę nie robi zbytnio oszałamiającego wrażenia. Techland zapewnia jednak, że lista gier będzie regularnie rozszerzana o kolejne tytuły.

Na tę chwilę abonament miesięczny wynosi 24,90 złotych. Jest to jednak ograniczona czasowo promocja. Docelowo za dostęp do BoxOff Play trzeba będzie płacić niecałe 50 złotych.

Sam pomysł na wprowadzenie abonamentu za nielimitowany dostęp do gier jest godny pochwały. Skoro taki model płatności sprawdził się przy muzyce, filmach i serialach, to i tutaj ma szanse na odniesienie sukcesu. Z marketingowego punktu widzenia niestety brakuje kilku dobrze znanych gier, które mogłyby przekonać chętnych do spróbowania nowego sposobu płacenia za granie.Osobiście trzymam kciuki za sukces tej inicjatywy. Jeśli odniesie ona sukces, to być może inni wydawcy pokuszą się o wprowadzenie własnych rozwiązań tego typu.

Pełna lista gier oferowanych w usłudze BoxOff Play znajduje się na stronie projektu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SpotifytechlandDeezer