E-commerce

Dostawy na Allegro przyspieszają. Już 66 mln ofert z przewidywanym czasem dostawy w ciągu 1-2 dni

GU
Grzegorz Ułan
8

Termin dostawy to obok ceny jedna z ważniejszych opcji przy zakupach online. Szybka dostawa to korzyści dla klientów, ale i dodatkowa opcja na zdobycie przewagi konkurencyjnej dla sprzedawców.

Allegro wprowadziło dodatkowy filtr w wynikach wyszukiwania, dzięki któremu możemy wyświetlać tylko te produkty, które mogą być dostarczone - dzisiaj, jutru lub w ciągu dwóch dni roboczych.

Francois Nuyts, prezes Allegro:

Wprowadzamy kolejne usprawnienie zakupów na Allegro. Teraz klienci mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko. Obecnie na Allegro jest około 66 mln ofert, które mogą dotrzeć w 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80% zamówień. Dzięki tej innowacji możemy zaoferować naszym klientom doświadczenie zakupowe na światowym poziomie. Przewidywany i szybki czas dostawy jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność ofert sprzedawców na Allegro, a tym samym ich sprzedaż.

Oferty z szybkim czasem dostawy są wybierane częściej niż inne oferty, ale oczywiście to nie będzie tak, że teraz sprzedawcy będą oznaczać sami takie terminy, nie zawsze mogąc ich dotrzymać. Nowa funkcja na Allegro z filtrem dostaw do 1-2 dni roboczych stworzona została z zastosowaniem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do analizy setek milionów transakcji dokonanych w Allegro w ujęciu historycznym oraz danych zebranych bezpośrednio od ponad 117 tys. sprzedawców i partnerów logistycznych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu klienci wybierający w wyszukiwaniach ten filtr mogą mieć pewność, co do terminu dostarczenia do nich ich przesyłki.

Opcja ta przyda się przede wszystkim w nagłych przypadkach, na przykład gdy wyjeżdżamy gdzieś w ciągu kilku dni i potrzebujemy jakichś produkt na już. Podobnie, gdy przypomnimy sobie o urodzinach bliskiej osoby, które mają być za dwa dni i w ten sposób wyboru przedmiotu zdążymy z zakupem prezentu na czas.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: