Felietony

domatu.pl - społecznościówka dla społeczności

Grzegorz Marczak
domatu.pl - społecznościówka dla społeczności
14

domatu.pl to kolejna próba stworzenia serwisu dla społeczności nazwijmy to sąsiedzkich (wspólnoty mieszkaniowe itp). Piszę kolejna ponieważ w podobnym obszarze działa chociażby serwis salon.pl stworzony przez Kreativ Rafała Agnieszczaka. Głównym rywalem dla tego typu startupów nie jest jednak...

domatu.pl to kolejna próba stworzenia serwisu dla społeczności nazwijmy to sąsiedzkich (wspólnoty mieszkaniowe itp). Piszę kolejna ponieważ w podobnym obszarze działa chociażby serwis salon.pl stworzony przez Kreativ Rafała Agnieszczaka.

Głównym rywalem dla tego typu startupów nie jest jednak inny działający w tej kategorii serwis ale moim zdaniem fora dyskusyjne na gazeta.pl gdzie znajdziemy dziesiątki tysięcy informacji na temat inwestycji, developerów oraz o społecznościach danych inwestycji.

Drugi moim zdaniem istotny problem to "cykl życia" społeczności wspólnoty i społeczności sąsiedzkich. Największą aktywność wykazują te grupy na etapie powstawania inwestycji, potem oddawania jej w ręce mieszkańców i pewnie jeszcze jakieś pół roku po tym okresie. Później ludzie już się znają i nie potrzebują serwisu internetowego aby umówić się na kawę czy grilla lub pożyczyć przysłowiowy cukier.
Czy domatu.pl jest więc w stanie zaoferować tym dość specyficznym społecznością coś więcej? Autorzy serwisu wymieniają cały szereg potencjalnych korzyści wynikających z używania serwisu. Jednak większość z nich będzie skutecznie ograniczana przez kontakty bezpośrednie społeczności.

Obserwuję forum dyskusyjne mojej inwestycji - po pół roku od zakończenia budowy dzieje się na nim naprawdę niewiele. Bardzo fajnie natomiast z społecznością współpracuje administracja, która informuje przez forum wspólnotę o obecnej sytuacji, nowych pomysłach itp. Jest to właściwie jeden z nielicznych powodów dla których odwiedzam takie forum.

Mam nadzieję, że domatu.pl znajdzie swój pomysł na lokalne społeczności - serwis wygląda dość dobrze i na pierwszy rzut oka jest starannie przygotowany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupgazeta.pl