Moje przemyślenia

Pupile.com na sprzedaż. 180 tysięcy PLN za 100 tysięcy UU?

GM
Grzegorz Marczak
46

Pupile.com idą pod młotek. Jest to serwis w którym właściciele zwierzaków mogą swoim pociechom założyć stronę internetową i publikować na niej zdjęcia, informacje itp. Oczywiście jest forum dyskusyjne, ogłoszenia i inne elementy z klasycznych społecznościówek. Według autorów serwis posiada 26 tysię...

Pupile.com idą pod młotek. Jest to serwis w którym właściciele zwierzaków mogą swoim pociechom założyć stronę internetową i publikować na niej zdjęcia, informacje itp. Oczywiście jest forum dyskusyjne, ogłoszenia i inne elementy z klasycznych społecznościówek. Według autorów serwis posiada 26 tysięcy zarejestrowanych właściciel zwierzaków którzy wgrali 120.000 zdjęć zwierząt, napisali ponad 50000 komentarzy i już przeszło 7000 wypowiedzi na forum. W siedem lat od startu serwis osiąga oglądalność na poziomie 100 tysięcy UU miesięcznie

I teraz cena. W informacji jaką otrzymałem można przeczytać, że autorzy wyceniają pupile.com na 150 - 180 tysięcy złotych:

Wartość serwisu została oszacowana przez właściciela, na podstawie opinii osób znających dobrze rynek internetowy, na poziomie 150-180 tysięcy złotych. Sprzedaż realizowana jest w formie aukcji Allegro. Cena minimalna jest ustalona na poziomie dużo niższym od oszacowanej wartości, dzięki czemu sprzedający liczy na spore zainteresowanie i osiągnięcie tym samym zadowalającej kwoty. Aukcja trwa do 3 maja 2010r.

W ogłoszeniu umieszczonym na Allegro możemy przeczytać natomiast trochę więcej o zarobkach serwisu. Łącznie kwota przychodów serwisu w 2008 roku wyniosła 14.000zł. Autorzy twierdzą jednak, że sprzedając aktywnie reklamy samemu można wygenerować w granicach 50 - 80 tysięcy złotych rocznie. Estymacja ta bazuje na jednej dedykowanej kampanii jaką pozyskało ARBO (z którym serwis współpracuje) za kwotę 4000 PLN.

Będąc szczerym nie kupił bym tego serwisu za takie pieniądze, tak samo jak nie przemawia do mnie szacowanie wartości serwisu na bazie jednej udanej transakcji jaką wykonało Arbo.

Nie wiem jaki potencjał ma serwis o zwierzakach i jak dużo jest reklamodawców w tej kategorii - sprzedaż bezpośrednia nie jest natomiast na pewno receptą przy takim ruchu na zarabianie pieniędzy. Duzi reklamodawcy nawet nie pochylą się nad kontaktem bezpośrednim i pozostają ci którzy za reklamę będą chcieli zapłacić kilkaset PLN miesięcznie. Z tego rodzaju transakcji nie wygeneruje się jednak 50 tysięcy złotych, raczej wspomniane wcześniej kilkanaście tysięcy rocznie.

Oczywiście to tylko mój punkt widzenia na bazie własnych doświadczenia - mam serwis canon-board.info o bardzo zbliżonych statystykach (100uu/2,5m PV miesięcznie). Nie zdecydowałem się na razie na współpracę z siecią i sprzedaję bezpośrednio reklamy lub przez adtaily wspomagane adsensem. Możliwe, że w przypadku CB jest trudniej gdyż jest to forum dyskusyjne, które nie jest dla reklamodawców tak atrakcyjne jak klasyczna społecznościówka, ale nadal nie sądzę aby łatwo można było podskoczyć do pułapu 50 - 80 tysięcy przy zbliżonych statystykach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu