Netflix

Nadchodzi nowy Dom z papieru! Takiej wersji hitu Netfliksa nikt nie przewidział

Konrad Kozłowski
Nadchodzi nowy Dom z papieru! Takiej wersji hitu Netfliksa nikt nie przewidział
14

Fani wyczekują wieści na temat nowych odcinków hiszpańskiego "Domu z papieru", a Netflix zaskakuje nas wszystkich zapowiedzią zupełnie nowej, koreańskiej odsłony!

"Dom z papieru" jest marką, jakiej chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Nawet ci, którzy nie śledzą uważnie rynku seriali wiedzą, jak popularna jest to produkcja i jak duże znaczenie ma dla Netfliksa. Platforma wykonała fantastyczny ruch decydując się na przejęcie praw do serii i kontynuowanie jej przez kolejne lata.

Wszystkie filmy z Bondem i wiele innych nowości w grudniu na HBO GO – lista

Widzowie mają podzielone zdanie - niektórzy uważają, że wraz z następnymi sezonami postacie dojrzewają, a serial ogląda się jeszcze lepiej, inni twierdzą, że fabuła nie jest już tak ekscytująca jak na początku hiszpańskiej przygody. Mało kto jednak odmówi sobie seansu "Domu z papieru", by chociaż przekonać się, co wydarzyło się dalej albo odkryć, dlaczego inni tak zwariowali na punkcie "La Casa de Papel".

Nadchodzi ostatni 5. sezon "Domu z papieru" - co dalej?

Wszyscy na pewno zadawali sobie pytanie, co stanie się z bohaterami i samą marką po tym, jak na platformę trafi ostatni 5. sezon. Czy losy niektórych postaci będą kontynuowane w spin offie/spin offach albo powstaną animowane filmy lub seriale, co przecież Netflix planuje w związku z wieloma innymi franczyzami, do których prawa przejął? Na tę chwilę nie znamy żadnych konkretnych zamiarów wobec głównej produkcji, ale wieści z ostatnich godzin powinny wynagrodzić cierpliwość wielu fanów.

Znika ponad 50 filmów z Netfliksa. Wśród nich tytuł, które warto zobaczyć

Netflix ogłosił, że powstanie koreańska adaptacja "Domu z papieru", a jej akcja będzie rozgrywać się na Półwyspie Koreańskim. Za kamerą stanie Kim Hing-sun, który ma w swoim dorobku takie produkcje jak "The Guest", "Voice" i "Black". Pracował także nad wieloma kryminałami fantastycznymi. Scenariusz napisze Ryu Yong-jae ze swoim zespołem - do tej pory stworzyli oni między innymi: "Hologramową miłość" ("My Holo Love") oraz serial tvN pt. "Pamiętnik psychopaty" ("Psychopath Diary").

Od lewej: Ryu Yong-jae, Kim Hong-sun, Alex Pina

Dom z papieru - 4. sezon. Wywiad Antyweb z Tokio i Profesorem

Na temat nowego projektu wypowiedział się także Alex Pina, twórca "La Casa de Papel", który cały czas odpowiada za hiszpański pierwowzór: Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się im przełamać kulturowe granice przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony - dodaje.

Koreańska wersja "Domu z papieru" - ile odcinków powstanie? Kiedy premiera?

Wiemy, że powstanie 12 odcinków koreańskiej wersji "Domu z papieru", co oczywiście nie oznacza, że na tym Netflix poprzestanie. Jak widać hiszpański język nie odstraszył widzów, którzy zakochali się w "La Casa de Papel" i w rekordowej liczbie 65 milionów oglądali 4. sezon serialu, więc być może inne podejście i zupełnie inne okoliczności dla tej samej historii sprawią, że będziemy świadkami prawdziwego ewenementu.

Co obejrzymy w grudniu? Znamy nowości na Netflix. Tylko popatrzcie

Nie pamiętam bowiem, byśmy w ostatnich latach otrzymali dwie wersje tej samej produkcji w tak niewielkim odstępie czasu, a co więcej przy odpowiednio naoliwionej machinie promocyjnej Netfliksa, serwisowi uda się sprzedać widzom drugi raz to samo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu