Android

Dzwoniąc na numery alarmowe przekażemy też służbom naszą lokalizację [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Dzwoniąc na numery alarmowe przekażemy też służbom naszą lokalizację [prasówka]
28

Żyjemy w niebezpiecznych czasach, a to skłania gigantów technologicznych do podejmowania nowych inicjatyw. Google właśnie zaproponował mechanizm informujący służby o naszej lokalizacji.

Numery alarmowe i usługi Google'a

Nowy mechanizm zaimplementowany w aplikacji Google Play Services ma rozpoznawać,  kiedy użytkownik łączy się z numerem alarmowym, a następnie udostępniać służbom informacje na temat jego lokalizacji. Rozwiązanie to ma ułatwić znalezienie użytkownika i przyśpieszyć udzielenie pomocy. Nie wiemy jednak, w jaki sposób policja, straż czy pogotowie otrzymają tego typu informacje. Tak czy inaczej będą one docelowo przesyłane w całej Europie. Póki co mechanizm został udostępniony jedynie w Wielkiej Brytanii oraz Estonii. Z Google współpracują przy jego tworzeniu i wdrażaniu najwięksi operatorzy działający na Starym Kontynencie: Vodafone, 3, Telia, Tele2 czy O2. Ich liczba oczywiście również ma rosnąć.

CyanogenMod zostaje

Wczoraj pisałem o końcu CyanogenOS spowodowanym restrukturyzacją w szeregach Cyanogen Inc. Na blogu firmy pojawił się wpis, w którym twórca CyanogenModa, Steve Kondik dokładnie tłumaczy obecną sytuację. Okazuje się, że nie będziemy mieli do czynienia z przejściem na aplikacje. Cyanogen Inc. ma być firmą tworzącą systemy operacyjne i tak pozostanie. Przede wszystkim jednak zmiany nie dotknąć CyanogenModa, który ciągle pozostaje najpopularniejszą na świecie modyfikacją Androida.

Ponad 75 mln pobrań Pokemon GO

Badacze z Sensor Tower przeanalizowali liczbę pobrań Pokemon GO. Z ich wyliczeń wynika, że grę instalowano już 75 mln razy. Nowa produkcja potrzebowała do tego zaledwie kilku tygodni, a trzeba zauważyć, że w dalszym ciągu nie jest dostępna na całym świecie. To czyni Pokemon GO rekordowo szybko zyskującym na popularności tytułem.

Redesign Google Maps

Google Maps przechodzą delikatny liftting wizualny. Ma być bardziej przejrzyście. Nowa paleta kolorów ma służyć nie tylko bardziej wyrazistemu prezentowaniu lokalizacji, ale też sprzyjać lepszemu prezentowaniu stref, gdzie aktualnie znajdują się parki, szpitale, autostrady i inne. Przykład możecie zobaczyć powyżej (po prawej stronie nowa wersja).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidMobileEuropa