Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Telewizory

Dodatkowe głośniki to świetny pomysł. JZ2000 to flagowy OLED Panasonica na 2021

KK
Konrad Kozłowski
1

Początek roku to zawsze premiery nowych modeli telewizorów i Panasonic nie wyłamuje się z tego grafiku - zaprezentowany dziś topowy model JZ2000 z panelem OLED to najlepsze, co mają do zaoferowania.

JZ2000 to flagowy OLED od Panasonica na 2021

Niedługa, bo trwająca około 20 minut prezentacja, dotyczyła nowego modelu JZ2000 z panelem Master HDR OLED Professional Edition, który ma być najlepszą propozycją w ofercie producenta na 2021 rok. Cel Panasonica nie różni się znacząco od konkurencji - ulepszenia pojawiają się w podobnych kategoriach (wyższa jasność, algorytmy, dedykowany procesor przetwarzania obrazu), a na ocenę efektów pracy Japończyków będziemy musieli zaczekać do chwili sprawdzenia ich osobiście. Zapowiedzi i obietnice są dość szumne, a poniższe informacje to wszystko, czym Panasonic podzielił się do tej pory - na pełną specyfikację modelu JZ2000 oraz prezentację całej linii nowych telewizorów na ten rok zaczekamy do marca i kolejnej konferencji.

JZ2000  to telewizor gotowy na graczy

JZ2000 to oczywiście telewizor obsługujący rozdzielczość 4K, a panel OLED wspiera standardy Dolby Vision, HDR10+ oraz HLG. Sercem telewizora jest nowy układ HCX Pro AI Processor  odpowiedzialny za analizę wyświetlanego obrazu i dostosowywanie poszczególnych parametrów tak, by prezentował się on jak najlepiej. Jeśli chodzi o wieści dla graczy, czyli obecność złącza HDMI 2.1 4K/120 i VRR wraz z ALLM, to nareszcie możemy potwierdzić, że takowe nowinki w topowym modelu JZ2000 się pojawią, podobnie jak wsparcie dla eARC, które było obecne już rok temu. Usprawnienia, których dokonał Panasonic pozwoliły zmniejszyć lag do zaledwie 14,4 ms, natomiast w kontekście jasności podawana jest średnia wartość 820 nitów.

Potrzebujemy więcej nowych pomysłów na pilota TV jak ten od Samsunga

Dodatki Panasonica by wszystko wyglądało i brzmiało lepiej

Co to znaczy? Na przykładzie telewizora innej marki Panasonic pokazał, że jasność jaką zazwyczaj osiągają konkurencyjne smart TV wynosi około 500 nitów i nie mówimy tu o tzw. peakach, czyli wartościach szczytowych. Dodano także tryb Filmmaker Mode, który oparto na zaleceniach twórców filmowych odpowiedzialnych za korektę obrazu. Producent nie zaniedbał też kwestii audio i wyposażył swój nowy topowy model w dodatkowe głośniki znajdujące się po bokach i na szczycie obudowy, a nie zabrakło też wsparcia dla Dolby Atmos i wsparcia ze strony ekspertów Technicsa. To godne pochwały działanie, ponieważ wiele osób nie wyposaża się w dodatkowy sprzęt audio i polega na tym, co oferuje telewizor - w tym przypadku wrażenia powinny być znacząco lepsze, aniżeli przy parze głośników stereo.

Procesor, który potrafi naśladować ludzki wzrok i słuch. Sony pokazało nowe telewizory na 2021 rok

Na specyfikację JZ2000 i pełną ofertę smart TV Panasonica na 2021 jeszcze zaczekamy

 

Zdaniem Panasonica, jego nowy telewizor utrzymuje wyższą jasność w większości sytuacji, więc z dużą ciekawością przyjrzymy się temu, gdy telewizor trafi w ręce testerów. Panasonic JZ2000 będzie sprzedawany w dwóch warianach: 65" i 55", natomiast telewizor będzie pracować pod kontrolą Home Screen 6.0, a więc producent nie zdecydował się na skorzystanie z Android TV czy jakiejkolwiek innej popularniejszej platformy i pozostał przy swoim rozwiązaniu. Miejmy nadzieję, że takiemu krokowi towarzyszyć będzie też rozwinięcie oferty aplikacji VOD, które są dostępne na smart TV Panasonica między innymi o Apple TV oraz Disney+. Warto natomiast dodać, że przygotowano inne nowości, np. funkcję my Scenery pozwalającą wybrać wygaszacz ekranu wedle własnego uznania spośród wielu propozycji, a także opcję podłączenia dwóch urządzeń Bluetooth jednocześnie.

 

 

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: