Polska

[Dobre, bo polskie] Jakie znacie ciekawe polskie usługi, serwisy i aplikacje?

Grzegorz Ułan
[Dobre, bo polskie] Jakie znacie ciekawe polskie usługi, serwisy i aplikacje?
43

Ostatni mój wpis o aplikacji polskich deweloperów Replaio Radio, zainspirował mnie do stworzenia nowego cyklu na Antyweb Dobre, bo polskie.

A właściwie, to Wy mnie zainspirowaliście, Wasza reakcja na ten wpis, gdzie tłumnie i aktywnie braliście udział w komentarzach, zostawiając swoje uwagi, propozycje zmian, a nawet mniej lub bardziej dosadnie namawialiście innych do wspierania twórców, wykupując wersję premium tej aplikacji.

Szczerze powiedziawszy to mnie to wzruszyło, a jak otrzymałem od twórców Replaio Radio informację zwrotną, o Waszym odzewie poza wpisem, dziesiątkach emaili, jak już nie setkach, z propozycjami zmian czy współpracy, no i licznym wsparciem finansowym, który dał im porządnego kopa do prac na dalszym rozwojem, to już nie miałem pytań - wróciła nadzieja w polską społeczność.

Dziś pomyślałem, że to nie był wcale pierwszy taki przypadek, kiedyś przeprowadzałem wywiad z polskim tłumaczem zachodnich serwisów i usług, po którym dostał propozycję zatrudnienia od Facebooka i Google, był też przypadek polskiego hostingu, który istnieje już wprawdzie długo na naszym rynku, ale odmienili zupełnie model działania i oferowanych usług, co też spotkało się z pozytywnym Waszym odzewem. Opisywałem też wiele usług sieciowych, jak wulu.pl czy PanWybierak.pl oraz wiele innych, które spotkały się z Waszym przychylnym przyjęciem i co cieszy najbardziej, nadal się rozwijają.

Opisywanie tych polskich projektów sprawia mi niesamowitą frajdę, zwłaszcza jeśli spotyka się to z takim Waszym odzewem jak ostatnio. Pomyślałem więc, żeby stworzyć dedykowany temu cykl na Antyweb i prosiłbym też Was o pomoc w jego tworzeniu. Jeśli znacie jakieś ciekawe polskie usługi, serwisy czy aplikacje, z których korzystacie na co dzień i jesteście z nich zadowoleni, ale macie wrażenie, że nie są zbyt popularne, a powinny, podeślijcie proszę linka. Wystarczy sam link, sprawdzę osobiście, przetestuję i opiszę w ramach tego cyklu Dobre, bo polskie.

Oczywiście to też prośba do twórców takich projektów, ale Was prosiłbym w wiadomościach email o szersze opisanie podsyłanych usług, serwisów czy aplikacji, skoro to Wasze dzieło, pewnie będziecie chcieli coś więcej przekazać naszym Czytelnikom, wykorzystam Wasze wypowiedzi, przy okazji publikacji.

Nie obiecuje, że wszystkie doczekają się publikacji, ale obiecuję, że zapoznam się ze wszystkimi.

Jeszcze jedna prośba, podsyłajcie proszę propozycję projektów, które skierowane są dla klienta indywidualnego, przydatne im w codziennym życiu. Projekty czy startupy, które oferują usługi dla firm, podsyłają nam regularnie swoje pomysły, czy to na email czy na dedykowanej temu grupie na Facebooku - Rozmowy o startupach, niektóre z nich też już zostały opisane u nas.

Wysyłajcie proszę swoje propozycje na email: grzegorz.ulan na gmail.com albo antyweb.pl, a w tytule wpiszcie nazwę cyklu Dobre, bo polskie, stworzę dla nich osobny filtr.

Mam nadzieję, że razem stworzymy fajne miejsce, dla fajnych projektów polskich twórców i deweloperów, wiem, że tam jesteście i tworzycie świetne rzeczy. Pokażcie je nam.

Photo: alphaspirit/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu