Polska

W który dzień tygodnia Polacy są najbardziej aktywni w sieci?

Grzegorz Ułan
W który dzień tygodnia Polacy są najbardziej aktywni w sieci?
0

Dziś Gemius opublikował ciekawe dane za marzec, dotyczące aktywności Polaków w sieci w ciągu tygodnia. Okazuje się, że najbardziej aktywni jesteśmy w poniedziałki, a najmniej w soboty.

Wydaje się, że nie powinno tu być zaskoczenia, soboty to zdecydowanie czas na odpoczynek po ciężkim tygodniu, również od sieci, w niedziele powoli zerkamy, co tam się wydarzyło, a w poniedziałek od nowa zaczynamy nasz pęd do wiedzy.

Liczba internautów w Polsce dobija już prawie do 28 milionów, z tego 24 przypada na użytkowników łączących się z siecią na desktopach i laptopach, a 20,6 mln na urządzeniach mobilnych (20 mln telefony, a 4 mln wybierało również tablety). 7 milionów łączyło się z siecią wyłącznie przez komputery - najczęściej w poniedziałki, a 3,7 miliona osób tylko przez urządzenia mobilne i właśnie w niedziele, kiedy nieśmiało przygotowujemy się do nowego tygodnia, czyli jeszcze bez uruchamiania komputera.

Rekord aktywność padł 1 marca, kiedy to najwięcej osób z Polski połączyło się z siecią - 19,8 mln, najmniej natomiast 4 marca - 17,8 miliona.

Jak długo korzystamy z dostępu do sieci w ciągu dnia? 13 marca, kiedy było najwięcej odsłon w miesiącu - 2,3 mld, średnio na użytkownika przypadało 3 godz. i 3 min. Najmniej z kolei było 25 marca, kiedy średnio spędzaliśmy w sieci 2 godz. i 16 min. Średnia dla całego miesiąca wyszła 3 godziny na komputerach osobistych i godzinę na urządzeniach mobilnych.

Photo: stockasso/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu