Android

Do grona producentów zegarków z Androidem dołącza SKAGEN

Tomasz Popielarczyk
Do grona producentów zegarków z Androidem dołącza SKAGEN
0

Jak tak dalej pójdzie, na rynku będziemy mieli więcej zegarków z Androidem produkowanych przez firmy z segmentu modowego niż przez marki stricte technologiczne. Swój nowy produkt zaprezentował właśnie SKAGEN.

SKAGEN Falster to pierwszy zegarek z ekranem dotykowym w portfolio tej marki. Napędza go SoC Qualcomm Snapdragon 2100 - specjalny, niskonapięciowy chip zaprojektowany z myślą o zegarkach. Na pokładzie mamy natomiast Androdia Wear 2.0 ze wszystkimi powiązanymi z nim funkcjami i usługami. Jak opisuje go producent:

Zegarek ten, podobnie jak wszystkie produkty marki z kolekcji wearables, jest przykładem idealnej równowagi formy i funkcji. Nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo i inteligentna technologia to duet, który gwarantuje dostęp do niczym niezakłóconej komunikacji przy zachowaniu nietuzinkowej estetyki.

I faktycznie trudno odmówić urządzeniu uroku. Zegarek zaprojektowano w sposób bardzo zbliżony do klasycznych czasomierzy. Design jest prosty, powściągliwy, wręcz ponadczasowy. Producent zadbał o zestaw dedykowanych tarcz, które będą do niego idealnie pasowały. Część z nich została dodatkowo zaprojektowana w taki sposób, aby mieć minimalny wpływ na baterię. W rezultacie Falster ma działać dłużej bez ładowarki. Szczegółów niestety póki co nie znamy.

Nie uświadczymy tutaj NFC. Nie ma GPS, ani pulsometra. To po prostu zegarek do noszenia na co dzień wsparty nowoczesnymi technologiami. Odczytamy na nim powiadomienia, sprawdzimy pogodę, przełączymy muzykę, zapiszemy notatki i skorzystamy z dedykowanych na Androida Wear aplikacji. Nie zabrakło też śledzenia aktywności fizycznej, która jest dziś standardem w tego typu urządzeniach. Frederik Thrane, dyrektor kreatywny marki SKAGEN tłumaczy:

Wzory tarcz i wskazówek zostały zaprojektowane tak, by interakcja budziła odczucia uspokojenia i przyjemności. Wprowadziliśmy też osobiste akcenty, tworząc naszą wirtualną maskotkę DAN, który odgrywa rolę przyjaznego przewodnika, świętuje każdy cel osiągnięty przez użytkownika zegarka i pozytywnie mobilizuje go każdego dnia.

SKAGEN Falster pojawi się na polskim rynku jeszcze w styczniu. Na połkach sklepowych zobaczymy cztery wersje, wśród których do wyboru jest skórzana lub stalowa bransoleta typu mesh w barwach srebra i różowego złota. Cena zegarka będzie zaczynać się od 1395 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu