Świat

Dlaczego nie kupię Kindle i podobnych

Grzegorz Marczak
57

Jeszcze rok temu zacierał bym ręce i niecierpliwie czekał na dostawę readera ebook-ów. Gdyby oczywiście rok temu urządzenie to było dostępne w Polsce (a jak wszyscy wiemy nie było). Teraz jednak nie mam już w planach zakupów czytnika ebook-ów. Przede wszystkim zniechęca mnie to czego w porównaniu do...

Jeszcze rok temu zacierał bym ręce i niecierpliwie czekał na dostawę readera ebook-ów. Gdyby oczywiście rok temu urządzenie to było dostępne w Polsce (a jak wszyscy wiemy nie było). Teraz jednak nie mam już w planach zakupów czytnika ebook-ów. Przede wszystkim zniechęca mnie to czego w porównaniu do tableta takiemu urządzeniu brakuje. Uważam też, że w przyszłym roku będzie boom jeśli chodzi o Tablety - głównie dzięki windows 7, Android OS oraz jeśli plotki się potwierdzą Tabletowi Apple.

To cię zainteresuje W skrócieGary Vaynerchuk

Dlaczego nie Kindle? Dlatego, że nie tylko książki chciałbym czytać mając już takie urządzenie o tak dużym ekranie. Chciałbym przede wszystkim móc obsługiwać bezproblemowo internet oraz móc odtwarzać filmy. Ponieważ nie jestem studentem podróżującym często komunikacją miejską dlatego, odpada kolejny argument czyli czytanie w pociągu czy autobusie.

Co jeszcze? Kindle nadal nie jest urządzeniem na polski rynek. Nie wiem np. czy jest już możliwość subskrypcji polskich gazet, tygodników, miesięczników itp. Najgorsze jest jednak to, że nie można korzystać z przeglądarki internetowej ponieważ Amazon nie ma chyba jeszcze podpisanych umów z operatorami w naszym kraju. Kolejna rzecz to jedynie czarno biały ekran. Rozumiem, że urządzenie zostało to zbudowane w jednym i tylko jednym celu, natomiast gdy przeglądamy internet (co na Kindle z tego co rozumiem jest możliwe) to chciałbym widzieć wszystko w kolorze.

Nie ukrywam, że Kindle wygląda bardzo apetycznie i naprawdę chętnie przeczytał bym w nim kilka zagranicznych gazet. Nie jestem natomiast absolutnie przekonany do stosunku wartości funkcjonalnej tego urządzenia do jego ceny. Wyobraźmy sobie, że niedługo będzie można kupić podobnej wielkości urządzenie, które nie jest ograniczone funkcjonalnie (mam nadzieję, że tablet od Apple faktycznie się ukaże), ma kolorowy ekran i możemy bez problemu odtwarzać na nim multimedia. Czy Kindle będzie wtedy tak atrakcyjnym urządzeniem ?

W najbliższym czasie będę miał okazję przetestować kilka najnowszych urządzeń typu tablet jakie są w tej chwili na rynku (min Archos 9) tak więc spodziewajcie się kilku ciekawych recenzji na Antyweb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Kindle