Felietony

Dla Was też "Oznaczone gwiazdką" stały się kolejnym składowiskiem zapomnianych emaili?

Grzegorz Ułan
Dla Was też "Oznaczone gwiazdką" stały się kolejnym składowiskiem zapomnianych emaili?
17

Kiedy Google wprowadzał oznakowanie gwiazdką ważnych wiadomości do swojego Gmaila, była to często wykorzystywana przeze mnie funkcja w imię idei "Inbox zero". Z czasem jednak, w miarę odkładania co raz większej ilości tych wiadomości na później, okazała się mało produktywna. Tak naprawdę nie wiem...


Kiedy Google wprowadzał oznakowanie gwiazdką ważnych wiadomości do swojego Gmaila, była to często wykorzystywana przeze mnie funkcja w imię idei "Inbox zero". Z czasem jednak, w miarę odkładania co raz większej ilości tych wiadomości na później, okazała się mało produktywna. Tak naprawdę nie wiem z jakiego powodu, ale przestałem tam nawet zaglądać, być może z zapomnienia, być może dlatego, że tak naprawdę nie wyróżniała się jakoś wśród innych folderów, gdzie wprowadziłem zasadę odznaczania ważnych emaili jako nieprzeczytane.

Przeczytałem jednak ostatnio, że to najgorszy sposób z możliwych na organizację poczty, jaki można było wymyślić. Rzeczywiście coś w tym jest. Czasem potrafię, po dwóch dniach bez wglądu do poczty na desktopie, mieć kilkadziesiąt tak odłożonych wiadomości. Autor wpisu uważa, że do tego wystarczy właśnie oznaczenie ich gwiazdką, dzięki temu otrzymując w wyniku pustą skrzynkę odbiorczą.

Wczoraj natknąłem się na pewien skrypt, który mam nadzieję, pomoże mi przyzwyczaić się na nowo do tego folderu z gwiazdką.

Wystarczy uruchomić ten arkusz na swoim dysku Gdrive i z widocznego po prawej stronie menu Google wybrać po kolei: Initialize, a po zatwierdzeniu dostępu - Install, by aktywować skrypt. W każdej chwili oczywiście możemy go odinstalować z tego samego menu.

W rezultacie, każdego dnia z rana będziemy dostawać wiadomość/przypomnienie z 10 losowo wybranymi (można to zmienić w tym skrypcie) z tego folderu (folder również) wiadomościami. Ja dostałem taką, jak powyżej z ponad 100 ogwiazdkowanymi kiedyś przeze mnie, a już zapomnianymi. Po wyczyszczeniu tego folderu postaram się bardziej produktywnie wykorzystywać ten folder, mam nadzieję, że ten skrypt mi to znacznie ułatwi, by znów nie został z czasem zapomnianym składowiskiem wiadomości:).

Cały opis skryptu - Digital Inspiration
Przydatne zasady i skróty klawiaturowe dla "Inbox zero".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gmail