Mobile

Dla mnie to jest prawdziwy pogromca flagowców. Poznajcie dwie nowe Motorole Moto X

Tomasz Popielarczyk
Dla mnie to jest prawdziwy pogromca flagowców. Poznajcie dwie nowe Motorole Moto X
40

Intensywny dzień dla obserwujących rynek smartfonów. W nocy zadebiutował OnePlus 2, a przed chwilą poznaliśmy nowe Motorole. Model Moto X zapowiada się na szczególnie udaną konstrukcję. Motoroli ponownie udało się zastosować solidne podzespoły, dodać sporo od siebie i pogodzić to wszystko z konkuren...

Intensywny dzień dla obserwujących rynek smartfonów. W nocy zadebiutował OnePlus 2, a przed chwilą poznaliśmy nowe Motorole. Model Moto X zapowiada się na szczególnie udaną konstrukcję. Motoroli ponownie udało się zastosować solidne podzespoły, dodać sporo od siebie i pogodzić to wszystko z konkurencyjną ceną.

Moto X Style trafi na rynek w kilku wersjach różniących się parametrami. Najważniejszy z nich, wyświetlacz będzie jednym z kluczowych atutów nowego urządzenia. Producent podkreśla, że udało mu się zastosować relatywnie cienkie ramki wokół wyświetlacza, dzięki czemu stosunek jego rozmiaru do powierzchni przodu wynosi aż 76 proc. Nie jest to rekord, ale i tak zasługuje na uznanie. Tradycyjnie na rynek trafi cała masa wersji kolorystycznych różniących się również tworzywem, z jakiego wykonana będzie tylna część obudowy. Całość ma być natomiast wykończona metalowymi ramkami.

Wracając do samego ekranu, zastosowano tutaj 5,7-calowy AMOLED o rozdzielczości Quad HD. Wewnątrz siedzi natomiast procesor Qualcomm Snapdragon 808 (brawo!) z sześcioma rdzeniami o taktowaniu 1,8 GHz. Do tego otrzymujemy 3 GB pamięci RAM oraz 16/32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabraknie też slotu na karty MicroSD. Do zdjęć posłużyć ma aparat z matrycą 21 Mpix, przysłoną f/2.0, podwójną diodą LED i funkcją nagrywania 2 4K. Z przodu zastosowano 5 Mpix, szerokokątny obiektyw o kącie 87 stopni oraz również diodę doświetlającą. Nie zabraknie też wsparcia dla 4G LTE.

Bateria w nowym smartfonie ma mieć pojemność 3000 mAh, co wystarczy na komfortowe 2 dni użytkowania. Moto X ma być ponadto najszybciej ładującym się smartfonem na rynku. W 15 minut baterię napełnimy w 34 proc. Podczas prezentacji porównano smartfona z SGS6, który w tym samym czasie ma na liczniku "jedynie" 26 proc.

Druga wersja Moto X nosi nazwę Play pod wieloma względami jest inna. Przede wszystkim zastosowanie znalazł tu 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD. Wewnątrz umieszczono również inny chip: Snapdragona 615 z ośmioma rdzeniami 1,7 GHz z 2 GB RAM-u. Pod względem pamięci wewnętrzne, wspieranych standardów łączności oraz aparatów oba smartfony będą identyczne (z jednym wyjątkiem - tańszy model będzie nagrywał wideo tylko w 1080p). Moto X Play będzie wyróżniać się natomiast zastosowaną baterią. Jej pojemność wyniesie aż 3630 mAh. Zastosowanie znajdzie tutaj ta sama technologia szybkiego ładowania.

Wraz z nowymi Motorolami Moto X pojawi się też kilka smaczków software'owych. Jedną z nowości ma być funkcja Moto Assist, która zautomatyzuje pracę naszego smartfona. Będzie on teraz w stanie automatycznie zmieniać ustawienia w zależności od naszej lokalizacji. Nie jest to co prawda nowość, ale obecność u Motoroli takiego rozwiązania cieszy. Urządzenia będą pracowały pod kontrolą najnowszego obecnie Androida 5.1.1. Można się spodziewać również regularnych aktualizacji, do których producent już przyzwyczaił swoich klientów.

Moto X Play trafi do sprzedaży w sierpniu. Model Moto X Style pojawi się nieco później, bo we wrześniu. Cen póki co nie ujawniono. Motorola zapewnia jedynie, że mocniejsze z urządzeń będzie o 200-300 dolarów tańsze od współczesnych flagowców. Podobnie ma to wyglądać w przypadku modelu Play, którego cena ma być 0 300-400 dol. niższa od innych urządzeń z tej samej półki cenowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileMotorolaMoto XSmartfony