Sprzęt

GoPro ma poważnego konkurenta. Na rynek kamerek sportowych wkracza nowy gracz

PK
Piotr Kurek
12

Kamerki sportowe GoPro od lat cieszą się ogromną popularnością. Do tej pory konkurencja nie potrafiła przyciągnąć do siebie użytkowników tego rodzaju sprzętów. Dziś zaprezentowano nowy produkt, który może sporo namieszać na tym rynku. A wszystko to za sprawą firmy DJI, która zaprezentowała kamerkę Osmo Action.

DJI to przede wszystkim drony. Firma znana jest na tym rynku od lat, a jej produkty cieszą się sporym zainteresowaniem miłośników tego typu sprzętów. Najnowszy jej produkt celuje w nieco inną grupę odbiorców — fanów nagrywania wszelkiej maści dynamicznych materiałów — czy to sportowych, czy też o zupełnie innym charakterze. Osmo Action ma być bezpośrednią konkurencją GoPro. Kamerka od DJI to przede wszystkim dobre parametry, rozbudowane funkcje i niespotykane wcześniej rozwiązania.

Zobacz też: GoPro HERO 7 Black idealnie wypełnia lukę między aparatem w smartfonie i dobrym aparatem do zdjęć oraz wideo

Osmo Action to 12 Mpix kamera z przysłoną f/2.8 pozwalająca na nagrywanie materiału wideo w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę, czy 1080p w 240 klatkach na sekundę. Urządzenie pozwala na nagrywanie w formacie 16:9 lub 4:3 także w rozdzielczościach 2,7K (2592 x 1458) i 720p z HDR. Nie zabrakło tu stabilizacji obrazu RockSteady, która zdaniem zagranicznych serwisów dorównuje tej, dostępnej w kamerce GoPro HERO7 Black. Do tego mamy 8x Slow Motion, niestandardowe ustawienia ekspozycji, timelapse, czy tryb czasowy.

Osmo Action z dodatkowym ekranem

To, co na tle konkurencji wyróżnia Osmo Action, to przedni ekran umieszczony pozwalający na wygodniejsze nagrywanie treści, w których to nagrywający jest ich najważniejszym elementem. To pozwoli na bieżąco monitorować, jak wygląda dane ujęcie i kadr kręconego materiału. Ważną zaletą tego panelu jest jego jasność — producent zapewnia, że osiąga poziom 750 nitów, co pozwoli na wygodny podgląd nagrywanego wideo w mocno oświetlonych miejscach, także na świeżym powietrzu, w słoneczne dni. Taką samą jasność oferuje główny, 2,25-calowy ekran o rozdzielczości 640×360 pikseli.

W Polsce, za Osmo Action przyjdzie nam zapłacić 1699 zł. Cena jest porównywalna z bezpośrednią konkurencją, w postaci GoPro HERO7 Black. Kamerka trafi do sprzedaży już jutro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: