Telewizja

Oto nowe LG OLED 2019. Tak mądrych telewizorów jeszcze nie widziałem

Paweł Winiarski
Oto nowe LG OLED 2019. Tak mądrych telewizorów jeszcze nie widziałem
22

Co jeszcze można zmienić w świecie telewizorów? Okazuje się, że dużo - przynajmniej w teorii. Nie testowaliśmy jeszcze nowych OLED-ów od LG, ale nowości, o których nam opowiedziano robią wrażenie. Sztuczna inteligencja w tym segmencie nie jest niczym nowym, ale tu zawsze chodzi o sposób jej wykorzystania.

LG, które fani filmów i seriali znają ze świetnych OLED-ów postanowiło zaprezentować nowości na ten rok. Co pokazano? Nową linię telewizorów, choć zamiast opowiadać o możliwościach ekranu, skupiono się na LG OLED AI, czyli wykorzystaniu sztucznej inteligencji podczas oglądania samej telewizji oraz odtwarzania obrazu i dźwięku z innych źródeł.

Już od maja LG wprowadza do Polski inteligentne telewizory LG OLED ThinQ AI – modele W9, E9, C9, B9 oraz LG NanoCell TV oparte na platformie sztucznej inteligencji i tym samym wynoszące jakość obrazu, dźwięku oraz funkcjonalności na jeszcze wyższy poziom.

- czytamy w informacji prasowej.

AI Sound przetwarza dwukanałowy dźwięk stereo na wirtualny 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. AI Acoustic Tuning dostosowuje dźwięk telewizora optymalnie do akustyki pomieszczenia i pozycji widzów - ba, podobno z poziomu telewizora da się również sterować innymi urządzeniami posiadającymi technologię IOT. Ale najlepiej zobaczcie i posłuchajcie sami.

Teoria brzmi świetnie, szczególnie że hasła o wykorzystaniu sztucznej inteligencji zawsze pełne są różnego rodzaju obietnic. Jak tylko się uda, przetestujemy nowe OLED-y od LG i sami ocenimy czy te wszystkie nowe usprawnienia faktycznie poprawiają komfort użytkowania i czy telewizor jest tak mądry, jak na pierwszy rzut oka wygląda.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu