Ciekawe strony

Dineout Poland - Rezerwacja stolików online lub w aplikacji. Podzielą los Quandoo, którzy zawinęli się z Polski?

Grzegorz Ułan
Dineout Poland - Rezerwacja stolików online lub w aplikacji. Podzielą los Quandoo, którzy zawinęli się z Polski?
7

Rynek rezerwacji stolików online nie jest na pewno tak intratny, jak rynek zamówień jedzenia z dowozem do domu. Świadczyć może o tym fakt, że niemiecki Quandoo po dwóch latach działalności w Polsce wycofał się z naszego kraju. Teraz swoich sił próbuje Dineout Poland.

Quandoo, to firma założona w 2012 roku, którą w 2015 roku przejął japoński koncern Recruit Holdings za 850 mln zł. Rok wcześniej zadebiutowali w Polsce i w tym czasie udało im się namówić do skorzystania z ich systemu do rezerwacji stolików online 350 restauracji z Warszawy, Krakowa i Poznania, a w planach do końca 2015 roku mieli pojawić się w kolejnych miastach: Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Katowicach i Łodzi, zapewniając tym samym możliwość rezerwacji stolików w ponad 1000 restauracji w całej Polsce.

Niestety, na początku 2016 roku zostawili te restauracje na lodzie, bez dostępu do systemu rezerwacji i wycofali się z Polski. Nadal działają w 12 krajach na świecie, ale w Polsce im się nie udało.

Teraz swoich sił próbuje Dineout Poland i po krótkim zapoznaniu się z ich propozycją rezerwacji stolików online czy przez aplikację mobilną powiem Wam, że to może się udać.

To nie tylko rezerwacja stolików, ale możliwość odkrywania nowych miejsc i smaków (na razie tylko w Warszawie i Krakowie), o których wcześniej nie wiedzieliśmy, przeglądanie menu poszczególnych restauracji wraz z cenami, skorzystanie ze zniżek czy promocji, a na koniec, jak już nas coś oczaruje, możemy zarezerwować stolik.

Sama rezerwacja jest do bólu prosta - określamy tylko liczbę osób, dla których chcemy zarezerwować stolik oraz datę i godzinę. Dodatkowo możemy dookreślić, czy to ma być przyjęcie urodzinowe, czy stolik ma stać koło okna, wewnątrz, na zewnątrz lub zgłosić zapotrzebowanie na osobne krzesło dla dziecka. Na koniec podajemy nasze imię i nazwisko i wysyłamy naszą rezerwację.

Bardzo przyjaźnie i użytecznie dla poszukujących właściwej restauracji, skonstruowano tu wyszukiwarkę lokali. Wyniki wyszukiwania możemy filtrować na wiele sposobów, na przykład według cen w lokalu, ocen klientów, rodzaju serwowanej kuchni, a także według dzielnicy, w której się znajduje dana restauracja. Dodatkowo możemy odfiltrować restauracje bez WiFi, bez płatności kartą czy bez parkingu.

Oczywiście Dineout Poland to nie tylko serwis internetowy, ale i aplikacja mobilna, dzięki której jeszcze wygodniej możemy znaleźć restauracje, przejrzeć jej ofertę i zarezerwować stolik. Tak zachwalał ją dla portalu Newseria Blagovest Monev, pomysłodawca i twórca aplikacji Dineout Poland:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udanego pojawienia się na polskim rynku i zainteresowania zarówno restauracji, jak i dynamicznie rosnącej liczby użytkowników Dineout Poland. Szczególnie zależało nam na stworzeniu aplikacji przyjaznej użytkownikowi, z intuicyjną obsługą, która już po pierwszym razie zachęca do ponownego skorzystania dzięki wygodzie i prostocie obsługi. Użytkownik nie musi już wykonywać dziesiątek telefonów, żeby znaleźć wolny stolik, bo znajduje te informacje na swoim urządzeniu.

Myślę, że się to udało, na moim telefonie aplikacja mobilna Dineout Poland znalazła już swoje stałe miejsce, do czego zachęcam i Was, przynajmniej do spróbowania i przetestowania. Jeśli korzystacie ze smartfonów z Androidem pobierzecie ją za darmo z Google Play, a dla smartfonów z iOS z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu