Świat

DiggSuggest - rekomendacje na bazie Digg.com

Grzegorz Marczak
DiggSuggest - rekomendacje na bazie Digg.com
0

DiggSuggest.com to taki "tworek" stworzony na bazie API jaki udostępnia serwis Digg.com. Używanie tego serwisu jest bardzo proste, podajemy swój user nam z digga i na bazie naszych aktywności w tym serwisie DiggSuggest proponuje nam inne (ciekawe i powiązane) artykuły. Mechanizm na podsta...

DiggSuggest.com to taki "tworek" stworzony na bazie API jaki udostępnia serwis Digg.com. Używanie tego serwisu jest bardzo proste, podajemy swój user nam z digga i na bazie naszych aktywności w tym serwisie DiggSuggest proponuje nam inne (ciekawe i powiązane) artykuły.Mechanizm na podstawie którego Diggsuggest proponuje nam ciekawe artykuły jest dość prosty i sprowadza się do analizy tego co poprzednio "wykopaliśmy" w serwisie digg.com. Oznacza to, że im więcej historii i ciekawych informacji będziemy wykopywać na digg.com tym trafniej DiggSuggest będzie sugerował nam nowe treści.

Ciekawiej robi się kiedy zamiast swojego user name (bo zakładam, że polacy raczej nie są bardzo aktywni na diggu), podamy nick jakiejś innej osoby która bardziej intensywnie korzysta z digga. W moim przypadku obejrzałem sobie sugerowane artykuły dla takich użytkowników jak Mashable czy Techcrunch i muszę powiedzieć, że znalazłem parę ciekawostek.

DiggSuggest to nie jedyny serwis tego typu (czyli z rekomendacjami na bazie digga), innym wartym przetestowania jest DiggFilter, który działa na bardzo podobnych zasadach.

Ja jednak niecierpliwie czekam aż Digg stworzy własny system rekomendacji (już od dawna zapowiadany), który zakładam będzie bardziej precyzyjny i wyposażony w więcej mechanizmów analizujących nasze gusta i preferencje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

diggrekomendacje