Świat

Digg na sprzedaż za $300 milionów?

GM
Grzegorz Marczak
1

Najciekawszym newsem dzisiejszego dnia jest plotka jakoby Digg.com szedł pod młotek. Według valleywag.com osoba bliska firmie donosi iż zakupem zainteresowana jest duża firma medialna a wartość zakupu szacuje się na 300-400 milionów dolarów. Digg w chwili obecnej ma podpisany kilkuletni kontrakt...

Najciekawszym newsem dzisiejszego dnia jest plotka jakoby Digg.com szedł pod młotek. Według valleywag.com osoba bliska firmie donosi iż zakupem zainteresowana jest duża firma medialna a wartość zakupu szacuje się na 300-400 milionów dolarów.

Digg w chwili obecnej ma podpisany kilkuletni kontrakt reklamowy z Microsoft o wartości 100 milionów dolarów, wygląda więc na to, że wartość dochodząca do 400 milionów dolarów jest całkiem realna i chyba da się ją uzasadnić.

Na razie nie wiadomo kim jest tak naprawdę potencjalny kupiec. Właściwie to chyba wiadomo, że nie jest to ani Microsoft, ani Google czy Yahoo.

Okazuje się, że do grona potencjalnych nabywców zaliczają się New York Times oraz Washington Post. Obie z firm wierzą w potencjał Digga doświadczając jednocześnie efektu Digga (czyli nasilenia oglądalności w przypadku wykopania artykułu z tych serwisów).

Warto zastanowić się dlaczego ktoś chciałby sprzedać Digg.com? Być może kolejne projekty autorów Digg-a wymagają większego wsparcia i poświęcenia większej uwagi (szczególnie pownce.com, które nie jest chyba tak popularne jakby chcieli). A może jest to ostatni moment na to aby osiągnąć maksymalną cenę za tego typu serwis ?

W chwili obecnej nie ma i raczej nie ma co spodziewać się oficjalnego stanowiska Digg.com - nikt raczej tego typu plotek nie będzie komentować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu