Świat

Docstoc zbiera dokumenty.

Grzegorz Marczak
Docstoc zbiera dokumenty.
2

Zbieranie dokumentów z pozoru brzmi nieco nudnie i właściwie trzeba by się długo zastanawiać po co się to robi. Jeśli jednak stworzymy serwis w którym, oprócz zbierania dokumentów będziemy mogli je podglądać, głosować na nie i je komentować to zaczyna wyłaniać się pewna funkcjonalność, która realizu...

Zbieranie dokumentów z pozoru brzmi nieco nudnie i właściwie trzeba by się długo zastanawiać po co się to robi. Jeśli jednak stworzymy serwis w którym, oprócz zbierania dokumentów będziemy mogli je podglądać, głosować na nie i je komentować to zaczyna wyłaniać się pewna funkcjonalność, która realizuje pewne potrzeby internautów.

Docstoc
jest nowym serwisem, który oficjalnie wystartował w zeszłym tygodniu - jego główną funkcjonalnością jest zbieranie dokumentów. Realizuje on również wszystkie funkcje jakie opisałem powyżej. Dokumenty jakie możemy wgrywać pochodzić mogą z takich programów jak Word, Excel, PowerPoint, Adobe Illustrator czy PDF.

Wszystkie wymienione typy plików możemy przeglądać w specjalnie do tego celu zrobionej przeglądarce bazującej na technologi flash.

Jeśli ktoś zastanawia się po co jest taki serwis i w czym może się przydać to znaczy, że nigdy nie starał się znaleźć w internecie porządnego wzoru biznes plany, arkuszu liczącego koszty firmy czy bilans otwarcia itp. Zebranie tego typu dokumentów (czyli tych najbardziej poszukiwanych) w jednym miejscu oraz możliwość oceniania ich i komentowania przez użytkowników serwisu powoduje, że bardzo łatwo znajdziemy to czego szukamy.

W chwili obecnej serwis posiada ponad 7,000 użytkowników którzy wgrali do niego ponad 74,000 dokumentów. Jeśli tylko autorzy zapewnią odpowiedni poziom dokumentów jakie wgrywane są do serwisu to myślę, że odniosą spory sukces.

Oczywiście droga do "sławy" nie będzie łatwa ponieważ istnieją już tego typu serwisy, istnieją również serwisy specjalizujące się w konkretnych typach dokumentów (np: excel) oraz istnieją serwisy oferujące pakiety oprogramowania biurowego w których również można dzielić się dokumentami.

Uważam, że pomysł Docstoc powinien zostać przez kogoś przeniesiony do naszego internetu (a może już jest?)- wydaje się, że takie miejsce było by bardzo pożyteczne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu